Viróza a hydrocephalus ve 31. tt. Máte zkušenost?

mattes666
15. únor 2024

Ahoj.
Včera mi bylo na ultrazvuku ve 31tt zjištěno, ze prcek má v pravou mozkovou komůrku větší. A to 9,6mm doktorka říkala ať se nestresuju, ze je to ještě v normě. Průtoky v pořádku, vše ostatní je v pořádku. Ptala se mně, jestli jsem nebyla nemocná, ze se s tím takhle setkává u maminek co prodělaly virózu. A ano, měla jsem kašel a rýmu. Doktorka o tom nechtěla moc mluvit, přišlo mi, ze je to spis informace pro ni než pro mne. Ale stejně jsem z ni nějaké informace vytáhla, když už o tom začala mluvit.
Setkala jste se s tím některá? Muže se ta komůrka ještě zmenšit? Další ultrazvuk mám až za měsíc. Prý je důležité aby se to nezvětšilo. Samozřejmě mám strach…

jittuli
15. únor 2024

@mattes666 neexistuje těhotná, která by za 9 měsíců neměla virozu, takže to je od doktorky dost troufalé tvrdit že to způsobuje viroza 🙈 a ano, nemusí to nic znamenat, ne že by se zmenšila, ale nebude se zvětšovat mimo normu. Asymetrie komor je normální i u dospělých. Není třeba panikařit 💪

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru