Špinění přes Gynprodyl. Je možné, že jsem samovolně potratila?

ivettestrack
20. led 2024

Dobrý den, poslední MS byla 11.12., ovu 21.12. (styk 21. a 22.12.) Těhotenství potvrzeno několika HCG testy z lékárny. Protože v loňském roce jsem měla dvě těhotenské ztráty ve 12. a 10.tt (nikdy jsem neodkrvácela, vždy se na to přišlo až na UZ) jsem se rozhodla nyní oddálit první prohlídku. Hned po ovulaci jsem nasadila gynprodyl 200mg 1-0-1. v 5. týdnu jsem začala minimálně špinit, z dr. jsem se domluvila na zvednutí gynprodylu 200mg na 2-0-2. Nemám žádné těhotenské příznaky ani jsem od začátku neměla.,,, Přesto po pár dnech od zvednutí dávky jsem včera zase trochu špinila. Můj dotaz zní, je možné, že jsem samovolně potratila, ale gynprodyl drží to abych nekrvácela? Jak to poznám mimo UZ? Na UZ nechci jít brzy proto, že vždy na 1. návštěvě ještě nebilo srdce a už mohlo a byl to pro mě stres, nakonec vždy srdeční akce byla, ale později a na dalším UZ už zase nebyla. Chtěla jsem se tomuto vyhnout, na UZ jít mnohem později, ale teď s tím špiněním mám obavy. To špinění je mírné, opravdu stačí jedna slipová vložka na den a je to v rozsahu třeba 2x3x cm na vložce tmavě hnědé. Ještě doplním, že mi je 45 let a mám za sebou imunomodulaci prednison 0,5 a fraxiparin 0,3 3 měsíce. (diagn. leiden). Během té doby se nepodařilo otěhotnět. Po vysazení jsem otěhotněla ihned, gyn den před ovu sdělila, že jí to nepřijde hezký nález, že ovitrille dávat nebudeme, že endometrium je sice vysoké, ale prosáklé, volná tekutina není, ale není "trilple". Navíc nyní těsně před jarními prázdninami mi termín nedají a na jarní prázdniny mají zavřeno, tak právě zvažuji, s čím počítat, zda to špinění může znamenat těhotenskou ztrátu.

Děkuji

klokanka31
20. led 2024

@ivettestrack Taky to může značit mimoděložní...Nezahrávala bych si s nějakým pozdním termínem prohlídky...

lencaa11
21. led 2024

@ivettestrack já bych k lékaři šla už přesně aby to nebylo mimoděložní

ivettestrack
autor
21. led 2024

Musela bych tam jet jako na pohotovost, ale dnes teda nešpiním zase. Uvidíme, zítra budu kontaktovat Dr. přes mess a domluvím se. Děkuji za reakce. Je to asi víc o psychice momentálně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru