Hematom v prvním trimestru. Máte zkušenost?

sareckaaa
16. dub 2024

Hezký den všem, dnes jsem 11+2. Včera jsem měla tak půl hodiny silné krvácení s krevními sraženinami. Jeli jsme na pohotovost. Hematom 5x3,5 cm. Klidový režim doma, progesteron besins na noc a ascorutin 2-2-2.
Vím že je všechno individuální, může to dopadnout jakkoli a diskutování miminku nepomůže. Ale je to hodně náročný na hlavu, o miminko jsme se nějakou dobu snažili… mezitim biochemický těhotenství před pár měsíci…. Tak bych si ráda poslechla nějaké podobné zkušenosti.
Doma máme dvouleťáčka takže klidový režim na 100% je nemyslitelný:( a je to pro mě celé nějak psychicky náročné.
Nikde jsem se nedočetla o tak velkém hematomu v 12tt apod. zkušenostech. Hodně diskuzí řeší hematomy v 6-9tt a ještě o dost menší… nebo naopak hematomy od 30tt. Díky

xnikax1
16. dub 2024

@sareckaaa Měla jsem to stejně ve 12tt, silné krvácení, na ultrazvuku hematom. 5 dní klidový režim v nemocnici ascorutin a utrogestan. Pak ascorutin ještě doma asi 2 týdny. Na velkém screeningu ještě byl ale menší a na ultrazvuku o další 4 týdny později už nebyl, vstrebal se ani jsem od té doby nekrvacela už. Dceri bylo letos 7 let.

sareckaaa
autor
16. dub 2024

@xnikax1 moc dekuji za odpověď, říkala jsem si podle čeho rozhodují o té hospitalizaci…možná když se krvácení nezastaví samo od sebe nebo se opakuje?

xnikax1
16. dub 2024

@sareckaaa mě se krvácení zastavilo, ale stejně si mě tam nechali, abych byla opravdu v klidu. A musím říct že doma, jsem taky skoro jen ležela od 20tt brala magnosolv kvůli tvrdnuti břicha.

martulka88
16. dub 2024

@sareckaaa Nevím, už jak velký hematom jsem měla, ale měla jsem ho od 10 do 20tt, takže celou dobu jsem brala léky. Tím, že jsem měla za sebou velkou ránu z prvního těhotenství, měla jsem strašné myšlenky. S manželem jsme se velmi báli a máme doma 2 ročního duhového syna ❤️ Nejhorší je, že vždy ti řeknou "buď a nebo", ale není to pro spychiku lehké. Důležité je se držet, zkus odpočívat, ať si muž třeba vezme chcilku dovolenou nebo naopak někdo v rodině pomůže. Ten klid je velmi důležitý. 🍀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru