Diastáza v těhotenství a při porodu. Jak porod probíhal?

popelkaf1
20. bře 2024

Ahoj holky,
máte někdo zkušenost s větší diastázou v těhotenství? Jak probíhal porod? Šlo to přirozeně bez komplikací nebo byl indikován císař?
Díky za vaše zkušenosti ❤

cilkat
20. bře 2024

@popelkaf1 Co je "větší"? a vznikla až v tom těhotenství, nebo máš diastázu a teprve plánujete/jsi čerstvě těhotná.
V druhém těhotenství jsem na konci nějaké dva prsty rozestup svalů měla ... břišní stěnu prakticky vyřazenou, břicho jak vorvaň... Porod sice vyvolávaný kvůli těhu cukrovce, ale rychlý a bez potíží. Zhruba rok po porodu jsem řešila pak pánevní dno a inkontinenci a to břicho se stáhlo "samo" ... Ale dva prsty v závěrečné fázi těhotenství je prostě prd, no.

popelkaf1
autor
21. bře 2024

@cilkat větší je 4-5 prstů v horní části. Dva prsty jsou úplně normální, to bych neřešila. Jsem měsíc před porodem a rozestup se mi takto rozšířil až nedávno, když děloha vystoupla nad pupík. Moje dr je s tím v pohodě, ale v porodnici by rádi naplánovali sekci, protože první dítko bylo také plánovaným císařem (konec pánevní), tak hledají všemožné důvody... A trochu mě to vyvádí z míry, tak hledám zkušenosti ostatních, zda to lze zvládnout i s velkou diastázou nebo mají pravdu a vymře celá ulice 😐

cilkat
21. bře 2024

Chápu. Po pravdě si myslím, že ten porod o přímých břišních svalech fakt není, takže by ta diastaza neměla mít až tolik vliv. Spíš bych si nebyla jistá hlubšíma svalama v místě předchozího řezu, no.
Každopádně držím palce, snad se ozve někdo s relaventní zkušeností.

ileni
21. bře 2024

@popelkaf1 tohle by neměl být důvod pro císaře, hlavně v těhotenství k tomu rozestoupení svalů musí dojít, aby se miminko vešlo do břicha, a hlavně se ten rozestup posuzuje až po porodu...

popelkaf1
autor
3. dub 2024

Děkuji všem za reakce ❤ podařilo se mi najít soukromou gynekologickou fyzioterapeutku, která mě komplexně prohlídka a uklidnila, že je vše v pořádku 😊 prý jsem ve výborné kondici a bříško je funkční, přirozenému porodu nic nebrání 😁

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru