Ascites plodu ve 27. týdnu těhotenství

terezuli
1. čer 2018

Dobrý den, prosím nemáte někdo zkušenosti ? Volna tekutina v brisku miminka. Neví z čeho to je, prognóza špatná, neumí nám pomoct, jsem 27tt a musím čekat na to co bude.. prosím nemáte někdo zkušenosti? Nebo nějaké informace? Orgány má miminecko zdravé a celkové je to vitální plod.. moc děkuji

mku
1. čer 2018

https://mojebetynka.maminka.cz/clanek/vas-pribe... Neves hlavu, urcite se to vyresi... neumim sice poradit, ale chtela jsem te aspon podporit

terezuli
autor
2. čer 2018

@mku moc děkuji, článek jsem četla tak 10000x😢👍

loogaroo
1. led 2019

Zdravím, mám stejný problém... Můžu se zeptat jak to u Vas nakonec dopadlo?

alino4ka
18. pro 2019

@terezuli Dobrý den, Reagují na váš příspěvek. Mohla by jste prosím napsat jak to ve vašem případě s miminkem dopadlo? Já mám stejný problém a jsem v 26 týdnu. Děkuji

loogaroo
19. pro 2019

Zdravím,
u nás se zdá, že je to v pořádku... malé na to přišli už ve 20tt,ale všechno ostatní bylo v pořádku a celou dobu nás hlídali, ve 28tt se mi začalo dělat více plodové vody a nakonec mi ji museli upouštět...Malá se narodila 36+6, čekalo se co nejdéle a měla v bříšku skoro 700ml tekutiny. Jasná příčina se nezjistila...Rozbory ukazovaly na lymfu, diagnoza chylozní ascites, lékaři nasadili beztučné mléko a malá se sama "vyléčila". Teď ji bude 9měsíců a jsme v pohodě 😃 Tak držím palce a myslím na vás

terezuli
autor
21. pro 2019

@alino4ka ahoj, promin já tady moc nechodím tak reaguju až teď.. nakonec to byla atrezie jejuna.. po porodu se zjistilo... vše dopadlo dobre, zoperovalo se a syn je naprosto v poradku a má už 16 mesicu! Pokud chceš raději mi prosím napis na fb- Tereza Mošová, mám tam fotku se synem a manzelem🙂 tady vůbec nechodím.. přeju moc sil

terezuli
autor
21. pro 2019

@loogaroo to je úžasné ❤️❤️❤️🤩🤩🤩🤩🤩 mám radost a přeju jen zdravicko

terezuli
autor
21. pro 2019

@alino4ka asi za dva týdny mu ascites zmizel, cca vtom 28 týdnu, ale začali se zvětšovat střevní kličky 🙂 protože tam byla ta atrezie tak to neprocházelo...

marketa251
8. bře 2021

@alino4ka zdravím jsem 13tt a mám ten stejný problém. Můžu vědět jak to u vás nakonec dopadlo? Děkuji

alino4ka
8. bře 2021

@marketa251 Dobry den, u malého voda v brisku se objevovala několik krát. Nakonec v 36 týdnu zmizela. Už je mu rok a je všechno v poradku, jen chodíme na ultrazvuk ledvin, jedna je o trochu větší než ta druhá. Držím Vám palce, kdy byste chtěla ještě se na něco zeptat napište na fcb Alina Staňková

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru