Potravinová skříň. Máte někdo uskladněné potraviny v nízké skříňce?

lobella
14. dub 2024

Ahoj. Zkousim polozit dotaz jeste zde. Na modre strese nikdo nereaguje. Nemame zadny spajz, sklep maly a o patro niz nez je byt. Planujeme novou kuchyn. A premyslim,zda neuskladnit potraviny ve 2 klasickych spodnich skrinkach s vysuvem sire 80 cm jedna, misto klasicke potravinove skrine sire 60 a vysce 240cm. Potravinova o siri 60cm do kuchyne nevejde, musela by byt 45cm, coz nevim, zda je dostacujici pro 5 lidi v domacnosti. Take mi to prijde praktictejsi skrz vysku, mam 163cm. Ma nekdo uskladnene potraviny v klasicke nizke skrince? Dekuji

martulka88
14. dub 2024

@lobella my nemáme špajz a máme jídlo normálně ve skříňkách - od mouk, cukru, plechovek, atd.. Tchán je stolař, takže kuchyň máme na míru. V horních skříňkách mám to, co používáme - koření, na pečení, těstoviny apod. A pak v chodbě do kuchyně máme "rezervní" jídlo (do zásoby mouky a cukr, zavařeniny, pití, marmelády apod.). Je to o tom, co preferuješ a jak jste se "zásobami". My doma máme vždy mouky a cukry navíc, mléko kupujeme po celém balení, pití to samé. Ale třeba zrovna pití máme doma jedno balení a zbytek ve sklepě. Mléka berem domů 2 a zbytek balení opět ve sklepě. A jelikož su trpaslík (154) a manžel je dlouhán (185), tak mám v kuchyni štafličky, kdyby bylo potřeba a manžel by nebyl po ruce ☺️

martinka_33
14. dub 2024

Měli jsme v šuplatech, 6 velikých šupliku pod pracovni deskou. Pro me to bylo praktičtější nez potravinová skříň.

levandule_k
14. dub 2024

Jsme dva, máme potravinovou skříň 45, výška končí nad zárubněmi, něco málo z potravin mám ještě bokem, někdy mám třeba větší zásobu mléka, čaje jsem zvyklá mít u hrnků. V nejvyšší poličce jsou uskladněné sladkosti a mlsání. Mám o pár centimetrů méně než ty. Sklep mám, ale používám ho minimálně ke skladování potravin. Např. tam byl přes zimu česnek, protože jsem dostala od babičky hodně česneků a v bytě se mi na něj zdálo teplo.
K té 45 skříni by to chtělo ještě něco.
Mamka má část potravin uskladněných ve spodním šuplíku.
Co ti navrhuje, ten kdo kreslí kuchyň?

lobella
autor
14. dub 2024

@levandule_k planujes kuchyn z ikey a popravde na prvnim planovani se nad tim anj nepozastavili a my si o potravinou do planu nerekli, ted si delam plan sama, s tim ze tam pak pojedem na finalni doladeni, aby nic nechybelo a vse pasovalo a objedname rovnou

lobella
autor
14. dub 2024

@martinka_33 prave toto reseni me napadlo misto te potravinove skrine, ze to bude lip po ruce a hlavne na to dobre uvidim, tak spis jen resim,jake ma kdo zkusenosti

lobella
autor
14. dub 2024

Jinak zasoby piti (mleko, stavy, kompoty, konzervy) mame ve sklepe a berem nahoru na spotrebu po 2-3 kusech, ale mouky,ryze,testoviny, koreni atd potrebujem uskladnit v kuchyni

levandule_k
14. dub 2024

Ještě mě napadlo, tohle pořešit v nějaké skupině na fb o bydlení, kuchyních.

Kamarádka má kuchyň z nějakého obchodu s nábytkem a udělali tam docela botu. Jak má kuchyň do rohu, tak jí ten roh udělali úplně mrtvý, je nepřístupný. Nemá ten prostor nijak využitý. Já mám rohy přístupné a využívám i tento prostor.

g_m
14. dub 2024

Mame potravinovou skrin a bylo to nejlepsi rozhodnuti v kuchyni! Kuchyn máme v byte a vlezla se nam tam jen 35cm siroka, coz je bida, ale i tak je to super a mnohem lepsi nez klasicke skrinky a supliky apod. Ja rozhodne jen a jen doporucuju.

martinka_33
14. dub 2024

@g_m my meli takovou vysuvnou 35 cm sirokou a to.mi nesedlo vubec. Ted mame klasickou spajzu 60x60x240, ta je celkem ok, prostorna ale ty šupliky mi sedely nejvic.

martinka_33
14. dub 2024

@martulka88 my jsme asi strašní syslové 😅 Takove ty veci co chcj mit při ruce pri varení mam nad sporákem ve skřiňce, špajza je v chdbe hned u vchodu do kuchyne (tam se nevesla, kuchyn je pidi) a jeste v komoře police na zásoby 🤣 A lednice jsme meli dve a ted se do jedne dvoumetrove nevejdem, šetřime na americkou 😀 Pak pujde do chodby lednice a misto lednice do kuchyne špajza. Je nas 5, ale ja jsem zvykla trvanlive potraviny kupovat po vice kusech v akci.

lobella
autor
14. dub 2024

@levandule_k my chceme prave mrtve rohy, ty rohove skrinky, at uz jakekoliv, nam nevyhovuji

lobella
autor
14. dub 2024

@g_m nam by se prave vlezle jen 45cm, coz mi prijde malo, abychom tam nacpali jidlo pro 5 lidi a nerada bych to mela roztahane po vice mistech kuchyne...ted mame jidlo po 4 skrinkach a jeste 2 mensi, kde jsou dochucovadla, caje atd a je to proste naprd, vsude a nikde, ted bych chtela mit opravdu vse pohromade, si rikam, ze do tech spodnich skrinek o siri 80, hloubka 60, kazda 3 supliky, to by se melo vlezt i vic veci nez do jedne potravinove o siri byt 60, ale 4 suplikach a vys uz je prostor spis pro nejaky spotrebic nebo to bude minimalne mene prakticke, jelikoz uz tam neni vysuv ale police

petulkadodo
14. dub 2024

@lobella Mrtvého rohu je škoda. Měla jsem v kuchyni různá řešení a nejlepší jsou takové ledviny na kloubu, které se dají celé vysunout. Mám tam pánvičky a hrnce a je to super.

martulka88
14. dub 2024

@martinka_33 My jsme taky syslové a to jsme dva dospělácí a 2leťák 🤣 Ale já miluju vaření a nesnáším mít jednu mouku nebo mléko do zásoby. Např. jedna police v chodbě je jen plná toaleťáků 🤣🤣 Náš byt je maličký, s malou kuchyní, ale máme to na míru, tak je vše jak má být. Amerika je skvělá, my jsme ju předloni pořídili 🤣

lobella
autor
14. dub 2024

@petulkadodo mne nevyhovuje uklid te skrinky a hlavne, nadobi nam tahaji i deti a ti u zavirani nedavaji takovy pozor a omlati tak dalsi skrinku vedle...ty ledviny jsou asi nejmensi zlo, ale prostoru na uskladneni vude dost,tak se chci tem rohovym skrinkam vyhnout

prejeta_zaba
14. dub 2024

@lobella Já myslím, že právě ta rohová skříň (normálně s dvířky, žádné otočné systémy), by šla výborně použít na karton mléka, mouky...takové ty těžké pevné věci. A máš část věcí vyřešených. Do dalších míst dáš právě ty věci, které nosíš ze sklepa. Úklid ani dostupnost nějak extra řešit nemusíš, prostě otevřeš a vezmeš, nic na tom není. 🤔

martinka_33
14. dub 2024

@martulka88 to jsem ráda ze nejsem jediná s tim hajzlpapírem 😀

lobella
autor
15. dub 2024

@prejeta_zaba tak my mame aktualni rohovou tuto, kde se dvirka musi zlomit,aby se zavrely, kdyz to udelas blbe, omlatis si skrinku vedle...pak mame rohovou podrezovou takovou tu tusim 135° a tam pro neco vlezt je za trest, na ty ledviny jsme se divali, je to asi nejmensi zlo, ale porad je tam riziko pri otevreni, ze se omlati dvirka jine skrinky,coz nechci riskovat

lobella
autor
15. dub 2024

@martinka_33 my to mame tez, regal hajzlaku🤣 a proto bych mela doma prostor, kam dat potraviny, aktualne doma mivame 2 pytle testovina po jednom druhu mouky, coz je proste naprd, porad neco chybi...

lobella
autor
15. dub 2024

A nemame nekdo tip, kam s moukou pred vetrelci? Meli jsme potravinovy moly, ty se nam povedlo zlikvidovat, ale ted mame kazdou chvilku nejake droboucke nahnedle carky, musky ci co, je to jen v mouce, krupicce, ale uz si zavinam myslet, ze si to nosime z kramu, protoze doma nikde nic, koupi se nova mouka a za tyden 2 je muzu vyhodit

martinka_33
15. dub 2024

@lobella hajzlpapir a kafe nesmi nikdy dojít 🤣 Mouku kvuli molum mam jen v malem množstvi, ale to co nepodleha zkáze kupuju do zásoby kdyz je to v akci 😁

prejeta_zaba
15. dub 2024

@lobella My máme roh takhle a neměnila bych. Nic okolo omlatit nejde. 🙂