Lívanečník. Jak často používáte?

3. kvě 2024

Milé ženy, kdo z Vás máte doma lívanečník (tedy pánev s bud 4 nebo 7 oddělenými prostory , bud na lívanečky nebo typicky na volská oka). Jak často používáte? Pořídili byste znovu? Jako - líbí se mi to, ale říkám si - vážně potřebuji další "krám do kuchyně"? Nepřejde mě nadšení po prvním měsíci? Na druhou stranu, už jsem si dlouho nic nového do kuchyně nepořídila, tudíž mám cukání. 😉 Tak budu ráda za Vaše sdílení zkušeností... Díky a krásný den všem!

leilinka1234
3. kvě 2024

Mám a děláme lívance hodně. Za mě doporučuji 😊 chce to koupit kvalitní pánev.

miryp
3. kvě 2024

Koupila jsem lívanečník s granitovou úpravou a stejně jsem se vrátila k běžné pánvičce, lívance jsou tam rychleji upečené a lépe se mi obrací.

malytlustyhroch
3. kvě 2024

Mam stary lytinovy a asi ho neumim pouzivat nebo je to nejak nekompatibilni s moji elektrickou plotinkou, vzdycky jsou upeceny na strane bliz ke stredu plotynky a syrovy na vnejsi strane. Takze za me zlata panvicka. Livanecnik bych znovu neporidila.

autor
3. kvě 2024

@leilinka1234 super, děkuji moc. Jaký máš povrch pánve? O to jde asi především. Nesnáším ty povrchy, kde se to škvaří a nejde to snadno ven. Jinak mám indukci, což je další potenciální háček, ikdyž dnes už je to snad u kvalitní pánve samozřejmost, že jdou i na indukci.

autor
3. kvě 2024

@miryp Díky za názor, taky si říkám, zda to nakonec v normální pánvi nejde líp...

krisstina93
3. kvě 2024

Tak záleží jak často delas volska oka a livance :D já bych to nevyuzila, pac je dělám 2x do roka :D zato sem si koupila pánev na palačinky, ty si dělají děti minimálně jednou do týdne, tak toho kupu nelituju :D

leilinka1234
3. kvě 2024

Myslím, že mám tuto pánev a krásně se na ní dělá 😊 pak se můžu odpoledne případně podívat, zda nekecám 😃 každopádně máme smajlíky 😃

moudivlacek
3. kvě 2024

to záleží, jak často i teď děláš lívance a volská oka, my máme, ale vytáhnu opravdu 2-3 do roka, děláme spíš palačinky

galatea_a
3. kvě 2024

@leilinka1234 Taky mám a mně to na tom vůbec nejde. Buďto jsou smajlíci moc hnědý a nebo to nechám pozvolněji, ale když se chci podívat, jak vypadá ze spoda, tak to nikdy nevrátím úplně přesně, jak tam ten smajlík byl, takže jsou pak křivý obrázky. 😝

rozitta
3. kvě 2024

Mám lívanečník, blbě se ty lívance obrací, opravdu. Jsou trochu vyšší, takže těsto nahoře je ještě trochu tekuté když už potřebuje otočit aby se spodek nepřipálil. A když to otáčíš musíš to překlopit zpět do toho malého kruhu. Což se ne vždy úplně povede. A vždycky zápas jak to podebrat. Na pánvi jsou lívance snazší.

mysh_me
3. kvě 2024

Ja teda na livanecnik nedam dopustit, pouzivam tak 1-2x mesicne, nedovedu si predstavit delat livanecky a vejce na necem jinem… mam indukci a livanecnik neprilnavy (teflonovy), krasne se mi obraci plastovou obraceckou, nikdy jsem nemela problem. Urcite bych si ho koupila do kuchyne znovu (uz jsem to jednou udelala, kdyz jsme prechazeli z plynu na indukci).

autor
3. kvě 2024

TAkže klasika, padesát na padesát.... 😉 Díky, ženy za sdílení. Asi ještě posečkám, a když mě to bude držet i za dva měsíce, tak to možná risknu. Já právě přemýšlím, že bych ty lívanečky dělala častěji než dosud, i třeba dětem na svačiny.... Ale známe to, plány jsou veliký a jak to pak dopadá, žejo?

autor
3. kvě 2024

@leilinka1234
A jestli, tak já určitě bez smajlíků. Na tyhle kravinky mě moc neužije, a když si představím ty potenciální komplikace, jak to tu někdo líčil, tak mám jasno!

leilinka1234
3. kvě 2024

Jasně, naštěstí existuje víc možností 😃 u nás smajlíci frčí, i když teda jsem pánev kupovala jen proto, že jsem šla zrovna kolem a byla v akci 😃 ale fakt si nemůžu stěžovat, obracím to bez problémů silikonovou stěrkou a opéká se to úplně v pohodě 👌

leilinka1234
3. kvě 2024

A zrovna dneska jsem je dělala dceři k snídani a do školy na svačinu. Za mě super věc prostě a je na plotně často 😊

miryp
3. kvě 2024

My máme lívance 3x - 4x týdně, protože je to nejvděčnější snídaně spolu se svačinou do školy. A těsto se dá postupně upravovat, takže nejprve ze základního těsta upeču pro syna multialergika k snídani a do školy, pak přidám vejce a napeču várky pro dceru a pak přidám semínka a protein a upeču dospělým. Nevím, zda je problém v tom, že máme plyn, ale lívanečník je pro mě fakt za trest. Nepropéká se to stejnoměrně, trvá to dlouho, blbě se to otáčí. Na té pánvi to prostě frčí.

skororozvedena
4. kvě 2024

@miryp podělila by ses prosím o recept? Zajímal by me zvlášť ten se semínky...

miryp
4. kvě 2024

@skororozvedena já jediné, co vážím, jsou ovesné vločky a to dávám 160 g pro celou rodinu. Do základu pak dávám místo vejce banán nebo jablko, trochu oleje, trochu skořice, trochu prdopeče a vodu dle potřeby (tu většinou ještě v průběhu práce s těstem dolévám, protože ty vločky bobtnají a hodně sají). Poté, co odpeču dávku pro syna, přidávám vejce a peču pro dceru. Nakonec přidávám protein, lžičku chia a lžičku konopných semínek (ty předem namočím) a dopeču ty poslední. Syn si je dává samotné nebo s marmeládou a ovocem, dcera s vegan jogurtem a ořechovým máslem a my si je dáváme s vegan jogurtem, ořechovým máslem, rozvařeným lesním ovocem a navrch to sypeme kakaovými boby.

autor
6. kvě 2024

@miryp Moc děkuji!

fyii
19. kvě 2024

mam uz spoustu let livanecnik od Tescomy, pece velmi rychle. Ja jsem spokojena a deti taky..pouzivam obcas i treba na bramboracky, kvetakovy placicky a tak..jako da se bez nej zit, ne ze ne...