Videa z našeho života a porušení autorských práv. Máte zkušenost?

japeruska
13. bře 2023

Ahoj holky. Nemáte některá zkušenost s nahráváním videí na YouTube? Natáčím videa, je to z našeho života, výlety, dovolené, běžné dny. Je to především pro naši památku, vzpomínku ❤️ ale nevím, proč mě po přidání videa YouTube upozorňuje, že je na video stížnost porušení autorských práv. Kvůli čemu? A jak tomu předejít? Tady je odkaz na naše poslední video, tak jestli někdo koukne a poradí? Děkuji a krásný den.

https://www.youtube.com/watch?v=jd19uv0PLrI
zrzinda
13. bře 2023

Když si ty videa necháte ve Vašem počítači a nebudete je cpát nikam verejne, tak nikdo autorská prava řešit nebude.. 🤷‍♀️

te_reza
13. bře 2023

Nemáš tam nastavené, že to je veřejně? Taky tam mám pár videí, ale soukromě a pokud nikomu nepošlu odkaz, tak to nikdo nenajde

japeruska
autor
13. bře 2023

@zrzinda Já ale nemám počítač 🙏🙃 předpokládám, že když si to dám na YouTube, nic tím nezkazím. Takhle by se mi to do mobilu všechno těžko vlezlo. A děkuji za krásný hejt, to je na diskuzích úplně nečekané 😃

japeruska
autor
13. bře 2023

@te_reza tak možné to je. A není to třeba tím, že mi tam hraje hudba? Že vlastně používám písničky a tím to porušuji?

ckocka
13. bře 2023

@japeruska je tam záznam představení Smejko a Tanculienka.

annah1111
13. bře 2023

@japeruska
Ahoj, taky davam na youtube videa 🙂 pouzivas nejake pisnicky do videi?

japeruska
autor
13. bře 2023

@annah1111 ahoj. Dávám tam písničky, ale minimálně. Je to zakázané? Takže tam můžu dát maximálně nějaké karaoke? nebo jak zaplníš nějaké místečko hudbou, aby to nic neporušovalo? 🙂

annah1111
13. bře 2023

@japeruska ja si vetsinou stahuju nejaky covery, abych se tomu vyhnula 😊

martulka88
13. bře 2023

@japeruska Pokud tam máš hudbu, ikdyby jen na pozadí, bude to brané jako porušení AP.

daasqua
13. bře 2023

@japeruska Na Royalty-free webech se dají sehnat písničky (nebo cokoli jiného) pro volné užití. Každý soubor tam má napsáno, na co vše lze použít, aniž by byla porušena autorská práva. Já na YT (nebo kamkoli jinam) radši nic vůbec nedávám, protože nikdy nevím, kdy se to obrátí proti mě. Můžou tě pomalu zažalovat umělci z té šou. A co na internet dáš, to tam zůstane až do konce světa 🙂 Každý ale dle svého uvážení. Já stříhám videa cca od roku 2002, všechno na počítači a discích (některé starší i na DVD, s menu, bonusy a tak, to jsem si tenkrát hodně hrála 😀). Ale máme ty počítače (asi 5 jen v našem bytě 😀).

lachipie
13. bře 2023

@japeruska Můžeš použít jenom skladby, které jdou už volně užít aniž by byla porušena autorská práva. A pořizovat audiovizuální záznam během představení zpravidla je zakázané, takže i proto, ti to může ukazovat, že porušuješ autorská práva. Když dělám video, tak buď použiju skladby, které můžu volně použít už nebo si dělám videa holt jen pro nás, pro rodinu a neprskám to veřejně do celého světa.

hanka_12345
13. bře 2023

@japeruska no jasne ze to je ono