UM a další tekutiny. Je nutné dávat?

lidija1234
23. lis 2021

Ahoj maminky,
Chtěla bych se zeptat zda je nutné dávat dítěti další tekutiny když je na umělým mlecku. My teď měnili značku a papáme Kendamil. Doktorka mě říkala že mám zkoušet malému dávat pít feniklovy čaj nebo vodu. Ale mám pocit že feniklovy čaj mu neděl a dobře a má po něm ještě více prdiku než normálně a vodu jsem teda ještě nezkoušela. Stává se mi dost často že se mi při pití zakucka a "dusi se" tak mám občas hrůzu pro krmení (lahvičkou to není).
Zajímá mě, pokud mu nebudu dávat zatím nic navíc jestli mi to může nějak ublížit ?

markii30
23. lis 2021

Ne nedávala jsem na UM ani jednomu až po tom co jsem začla přidávat příkrmy tak az potom i čajík .

jjasmina
23. lis 2021

@lidija1234 záleží na věku dítěte, s příkrmy jsou vhodné další tekutiny

juliemichal
23. lis 2021

super dotaz,taky jsem to řešila,zda dávat malé i čajík,když je na UM,protože bych musela asi tímpádem vynechat jednu dávku krmení,protože se mi budí jen na papání,přebalení aj a pak spinká,tak bych jí neměla jak dát čajík,než tak,že bych vynechala jednu dávku UM.malá v pondělí bude mít 6 týdnů ♥

lidija1234
autor
23. lis 2021

@jjasmina budou nám dva měsíce

lidija1234
autor
23. lis 2021

@juliemichal právě mám to dost podobně 😊

nagojka
23. lis 2021

@lidija1234 resila jsem to s dr na 3 mesicni kontrole protoze ja do maleho krome mlika nedostanu vubec ale vubec nic🤷🤷🤷pry to neni potreba...takze nic jineho nez UM nedavam

biciklissie
23. lis 2021

Mam už jednu dceru (teď tři roky) odchovanou na um. A nedávala jsem nic kromě um. Až do toho čtvrtého měsíce, kdy jsem začala s příkrmy. Pak jsem dávala vidu nebo čaj, stejně nic z toho nechtěla, dokud se pořádně nerozjedla. To bohaté stačí, za mě zbytečně plnit žaludek tekutinami navíc, když má hlavně pít um a brát si z toho potřebné živiny pro vyvoj. Možná bych nad tím uvažovala, mít malé miminko v létě, kdy je pekelný hic a málo pije um, ale jinak za mě zbytečnost.

jiriiinka
23. lis 2021

Můj malej má 2 měsíce, jsme na UM a dávám čaj..nevypije ho moc, max 30 ml/den..pokud nesedí fenykl, zkusila bych heřmánek

lidija1234
autor
23. lis 2021

@biciklissie v létě by mě to dávalo větší smysl ale tak jsem ráda že v tom nejsem sama a že to dítěti nějak neuškodí 🙏

pampeliska1313
23. lis 2021

Nedavala sem a nedávám nic. Zkusila jsem to jednou, malinko a všechno vyzvracel. Začnu pomalu až budou prikrmy. Ale třeba moje kamarádka prolejvala děti čajem neustále.

biciklissie
23. lis 2021

@lidija1234 Jj, u mě máš ověření, že dceři jsem fakt kromě um nedala do ukončeného čtvrtého měsíce ani kapku jiné tekutiny a je úplně ok. A popravde ani po tom čtvrtém měsíci tomu moc nedala. Zapijela příkrmy um. Teď mám dvouměsíčního syna a dělám to opět tak.

lidija1234
autor
23. lis 2021

Skvělé holky,všem moc děkuji za zkušenosti 😊