Velmi spavé miminko. Problém?

maminka090793
28. dub 2024

Dobrý den, jdu na Vás s prosbou.
Syn- brzy 3 měsíce od narození spinká opravdu hodně. Museli jsme ho na jídlo i budit, najedl se a zase spal. Jenže teď je už starší a stále po každém kojení spí 3-4hodinky max je vzhůru 20 minut, někdy ani to ne a zase spinká. Jsem z toho nervózní zda je vše v pořádku. Již jsem doktorce říkala cca 3x, ale ona mi řekne vždy at jsem rada a nekomentuje to…. Jenže já misto abych se radovala, tak jsem ve stresu z toho, že vse prospi. Třeba ted jeste ani nepase koníčky… však on ani nema kdy…..

- prospívá od narození
- narozen o 3 týdny drive a měl novorozeneckou žloutenku- ale to dle mého už nemá vliv
-když je vzhůru, tak reaguje, kope nožičkami, ručičkami a směje se

Má někdo taky tak? Jak bych to měla dle vás řešit?

kikicha177
28. dub 2024

@maminka090793
Nech ho spát, jestli jí pravidelně a prospívá není co řešit. Neboj se tahle nebude spát furt, jakmile se začne více hýbat, lézt nebo chodit, tak budeš fakt ještě ráda, že spal ještě jako miminko. Já mám obě děti nespave a jsem zralá na Bohnice, je to přece ještě malé miminko, spánek potřebuje. Pas koně ho dávej, když je vzhůru nebo když ho prebalujes, dej mu nějakou pěknou hračku a uvidíš že časem bude méně spát a bude více vzhůru.

utrikocku
28. dub 2024

@maminka090793 a kolik mu je teď? Kolik toho prospí?

maminka090793
autor
28. dub 2024

@utrikocku je to aktuální. 3 měsíce a spí po každém kojení 3 hodiny- někdy 4, napsoledy dostává okolo 21:00 spí cca do 3 a pak cca v 7 a pak klasika po 3 hodinách. Naji, 20 minut kouka a spi.

zmrzlinka
28. dub 2024

Mne máma říkala ,že jsem spala do půl roku pořád.Že to byla se mnou strašná nuda.Nektere miminka jsou spavé a jiné nespi vůbec.Maš doma tu lepší verzi 😁

maminka090793
autor
28. dub 2024

@zmrzlinka opravdu? Já jsem z toho opravdu nesvá. Nerada bych neco zanedbala

konidana
28. dub 2024

@maminka090793 nase druhe ditko prospalo cca 4 mesice. Byl v terminu. Budit jsem ho tedy nemusela o jidlo si rikal cca kazde 4 h. Nakojila jsem, prebalila a on chrnel dal. Pak postupne zacal byt vic vzhuru a hybat se. Ležení ho ocividne nebavilo, tak to radsi prospal😅

jajulin
28. dub 2024

@maminka090793 měla jsem to podobné se všemi čtyřmi dětmi 😀. Taky jsem z toho byla nesvá, ale časem jsem si zvykla. Pokud je děťátko v době bdělosti čilé, má zájem o mléko a prospívá, nedělej si starosti a raduj se. Však co by za to jiné daly 😉. Jedinou nevýhodou je možné opoždění v motorických dovednostech, protože není kdy cvičit 😁. Ale to se všechno srovná, u nás to tak bylo.

barumrallyebum
28. dub 2024

Muj syn, kdyz byl batole, tak jednu dobu taky spal az moc a taky jsem se bala jestli je to normalni. Usnul po 16h a spal az do rana..

martulka88
28. dub 2024

@maminka090793 Doktorka to ví a to je důležité. Já jsem prý spala v kuse klidně 10-12hodin , mamka mne budila vysavačem na krmení. To spinkání je individuální. Hlavně se nestresuj a uvidíš za nějaký čas. ☺️

ai30
28. dub 2024

@maminka090793 Vyuzij toho a jeste odpocivej, ve 4 mesicich prijde prvni spankova regrese a na spinkaci obdobi budes rada vzpominat ;) Mozek miminek musi jeste hodne veci zpracovavat a to jde jen pri spanku. Hlavni jsou jeho reakce kdyz je vzhuru a pokud ty jsou v pohode (neni letargicky, reaguje, procvicuje si rucky a nozicky), je to v pohode.

maminka090793
autor
28. dub 2024

@ai30 Na hracky, dceru i nas reaguje. Smeje se. Kope rukama nohama, začíná si neco povidat. To bych řekla, ze je v pořádku.

stelica51
29. dub 2024

To nemyslíš vážně, 3 měsíce jsou skutečně malinko, je to naprosto normální. Co by daly jiné ženy za to, aby jejich děťátko takhle krásně a hodně spinkalo. 🙂

martinka0209
1. kvě 2024

Moje dvě starší děti spali od 3 měsíců celou noc,přes den jsem je musela budit na kojení,na koníčka jsem je dávala u přebalování a po koupání,byli to zlaté děti jenom si to užívej 🙂

lutu11
1. kvě 2024

@maminka090793 moje dcera prospala podobnym zpusobem prvni rok. A se tesila. Prvni dite totiz nespalo vubec.

dohnalovic
1. kvě 2024

Dcera byla spave miminko do 4mesicu. Prebalila jsem, nakojila a za chvíli zas usnula a spala taky ty 3-4h. Dávala jsem past když jsme prebalovaly.

amenophus
1. kvě 2024

Nechci te strasit, ale moje druha dcera (taky narozena malicko predcasne) taky prvni 3 mesice krasne spinkala skoro porad...a pak s rustovym spurtem najednou prestala spat uplne a to ji vydrzelo 2 mesice, nez ji moje mama naucila spat aspom v kocarku 🤣. Takze bohuzel musim souhlasit s tvoji doktorkou a komentovat: uzivej dolud to jde. Az se miminko bude snazit ty prospany dny dohnat, bude to peklo. Ja tehdy uz usinala i ve stoje a bala jsem se, ze mi treba mikinko vypadne z ruky, jak jsem byla vysilena.
Jinak tomuhle miminku je ted 2 a ctvrt a je to neskutecnej dabel. Teprve ted uz zacina spat skoro celou noc a ma jeden spanek pres den. Rada vzpominam na ty prvni 3 mesice, jak jsem byla uplne v euforii jak je to druhy dite jednoduchy a vsechno stiham....

hanka_12345
1. kvě 2024

muj syn ted ma skoro 2 mesice tak spal taky tak,ten prvni mesic. ted uz kouka ale trhaně prospi taky skoro celej den. naji se, chvili kouka a zas usne treba na hodku,naji se a kouka treba hodku a pul h spi,naji se, 2h kouka a spi 1,5h a tak to furt toci cely dny..kdyz spi venku tak spi dyl,treba 3h,naji se a zas 3h spi. podle me budou ok neboj

ladyhacek
2. kvě 2024

Syn byl taky spavi. Moje ségra asi když mu bylo půl roku takže konečně vidí že má oči 🤣
Co si pamatuji tak prospal asi 20 hod denně. V roce a půl se nám podařilo odbourat dopolední spánek. Do cca roku tak prospal 15-18 hod denně už nevím. Ale taky někomu přišlo, že spí hodně.
Bude mu 6 let, v září do školy a po obědě spí i 2,5 hod

camillaq
2. kvě 2024

Máš štěstí na spavé miminko. Mám dva kluky a oba do cca půl roku taky pořád spali. Když takhle spal první, tak jsem měla taky strach, jestli je vše v pořádku. Spal celou noc, probudil se ráno, najedl, položila jsem ho a během chvilky spal znovu a tak pořád dokola. Ani jsem nijak neustávala, položila a oni spali. Když jsem čekala druhého syna, tak jsem ani nedoufala, že taky bude tak spát a spal 😁 Děti od sestry zase spali strašně málo a pořád plakali, to je pak hrůza.