Nechce vodu ani čaj. Co dát?

27. bře 2024

Ahoj,

Máme už dva měsíce příkrmy, ale malý to nechce zapíjet vodou ani čajem. Vždy si ještě potom dá mléko, ale podle mě uz určitě hlad mít nemůže a chce to fakt jen zapít. Máte někdo zkušenost? Sladke pití, co se dává i miminkům, se mi nechce...nějaké rady?

uzivatelkapetra
27. bře 2024

Já míchám vodu s kapsičkou (ovoce bez cukru).
On čaj umí být trpký.

kristyn86
27. bře 2024

Moje deti taky nechtely. Vzdy jsem dokojila. Jsou tez tekutiny. Jen jsem nabizela a ono se to pak zlomilo. Kolem roku.

sorboni30
27. bře 2024

Některé miminka příkrmy zapíjejí mlékem. Je to normální. Hlavní je, že pije aspoň to

tulipdona
27. bře 2024

Pokud je ve složení caje ibišek je ten čaj na tak malé dítě kyselý. Kup caj bez ibišku🙂

marketa1218
27. bře 2024

Dcera mi taky nechtěla pít vodu ani čaj po jídle, normálně jsem jí udělala slabé UM v podstatě jenom na zapiti. Časem se to nějak zlomilo

petulles
27. bře 2024

Dcera odmítala taky vodu, čaje..tak jsem to zkoušela pomalu aspoň vodou na lžičce, to si začala pak zvykat a vyzkoušela jsem taky x různých flašek, než nakonec jednu přijala 🙂

konidana
27. bře 2024

Kojene deti mi odmitaly pit cokoli krom mm z kozy. I v roce jsem do nich nacpala sorva par lzic vody, nebo 1 panaka za den. Po odstavu jedna pila malo furt, druhy se rozpil a pil normalne az hodne.

cilkat
27. bře 2024

i v příkrmech je vlastně hodně vody.
Pokud kojíš, možná vůbec nezapíjí kvůli žízni, ale prostě jde o to pomazlení, které má s tím jídlem spojené.
Pokud dáváš UM, klidně bych tohle zapíjecí dávala ředěnější.

teenyel
27. bře 2024

Mam stejny problem. Ale nas nezapije ani UM. Lahev vystrkuje (zkousela jsem i vice lahvi), kdyz dam lzickou, stejne vyplivne. Oschle rty nebo jinou znamku dehydratace nepozoruji.

andreacantu
27. bře 2024

Taky mi po jidle odmitala. Nabizela jsem vodu mezi jidly to si sem tam cucla. Vic zacala pit az kolem deseti mesicu ted uz leje vodu a caj prubezne cely den.