Změna příjmení dítěte vs. svatba. Jak to bude?

poopsie
24. kvě 2021

Ahoj vespolek! Mám menší dotaz a ráda uvítám rady 🙂
Mám dítě (syna)z předchozího vztahu a s novým přítelem bychom se chtěli vzít. Jak to bude s příjmením u mého dítěte? Bude se jmenovat po nynějším příteli automaticky nebo jak To chodí? Docela se v tom ztrácím a doufám, že mi poradite🙄
Situace: Syn(5let) se jmenoval po ex, ex se změnou příjmení nesouhlasil ale to jsme před rokem vysoudili a soud mi povolil změnit příjmení na moje příjmení. Takže se teď jmenuje po mě. Ale pokud bych si vzala nynejsiho přítele tak jak to bude ? Může mít příjmení po novém otci nebo zůstává moje příjmení?
Chtěli bychom se jmenovat všichni stejne
Díky za rady!

nita1984
24. kvě 2021

Určitě mu zůstane příjemní po tobě. Změna by musela opět přes soud

ninolleta
24. kvě 2021

Zůstane mu vaše původní příjmení, musela byste zažádat o změnu, na to je formulář a jeho biologický otec by musel podepsat nejspíš ssouhla se změnou. Ale klidně pokud to chcete vědět přesně, zajděte si na matriku.

leniczka23
24. kvě 2021

Ne, dítě bude mít Nadále příjmení po tobě. Jedině to řešit přes soud.
Já to vyřešila tak, že mám dvě příjmení právě proto aby se jedinej nejmenoval jinak.

hezz17
24. kvě 2021

Nejjednodussi mi prijde, aby si chlap vzal te prijmeni a tim padem budete mit vsichni stejne.

poopsie
autor
24. kvě 2021

@leniczka23 taky jsem nad tím přemýšlela, radši vezmu dvě příjmení než se zase soudit

ee.liska
24. kvě 2021

@poopsie mám dvě děti z prvního manželství, teď s manželem poškrabka a mám dvě příjmení, abych se jmenovala jako všechny mé děti 🙂

cherie24
24. kvě 2021

@poopsie můžu se zeptat, to jsi vysoudila, že ti uznali jméno po tobě? Já nad změnou příjmení dcery hodně uvažuji, protože mě fakt děsně vytáčí, že mě všichni neustále oslovují jeho příjmením, což mi prostě vadí vzhledem k tomu jak se k nám zachoval, ovšem on se změnou nesouhlasí. Když se vezmu s partnerem, tak mě právě taky mrzí, že ona bude mít příjmení jediná úplně jiné. Táta je pro ní spíš nový partner, její tatínek se zajímá jen tak občas sporadicky, když zrovna nemá co lepšího na práci. To jsem fakt prokaučovala s tím příjmením po něm. 😔

poopsie
autor
24. kvě 2021

@cherie24 bohužel to nejde jen tak ze dne na den u nás hrálo roli hodně argumentů. Bohužel neznám tvou situaci a u každého je to jinak. Ale za pokus nic nedáš, ovšem nejjednodušší je otce přemluvit :/ znám hodně lidí co neuspělo, klidně mi napiš zprávu

poopsie
autor
24. kvě 2021

Jinak forum založila moje kamarádka co tu nechce být poznana - takže odepisovat na zprávy bude ona. Jen takové info kdyby to trvalo😄 protože to nejdříve pošlu ji a pak ona me😅