Jak dlouho čekat na další snažení?

klaraslavickova
23. dub 2016

Před pár dny se nám zhroutil svet a miminku v bříšku přestalo tlouct srdíčko 11tyden miminko odpovídalo 8-9 tydnu nehybalo se a srdíčko netlouklo včera jsem podstoupila kyretáž a vím že má být šestinedělí,a co dál? jak dlouho jste se potom začaly snažit? a jak to případne dopadlo znovu tragedii nebo už dobře? dr doporučil 3 měsíce ale chci se zeptat na zkušenosti tech co to prožili

maja2512
23. dub 2016

ahoj, možná tobude znit hnusně, ale bjd ráda,že se to stalo ted nez aby se ti narodilo postižené miminko. V lednu jsem 2x po sobě postoupila kyretáž.dvojčata. nečekala jsem ani jednu menstruaci a asi po 3 týdnech od revize jsem otěhotněla.

lajla
23. dub 2016

@klaraslavickova ahojki jsem na tom stejně... Revize 1.4....mám to za sebou třikrát...poprvé jsme čekali 6 m, po druhé 3 m a teď nevím...dr říkali 3 měsíce, min 2 MS ale zakázat nic nemůžou...je to tak 50 na 50,mimco se nemusí správně zahnízdit, problémy s placentou...nevím, asi to nechci riskovat, mužů být ta šťastná... Ale taky nemusím...jsme teď spolu byly v listopadu že?

@maja2512 tak to moc gratuluju, my právě zkusili teď sexik a vypadá to že jsem si spíš přivodila zánět☹

nutricnihodnota
23. dub 2016

Mě doktorka při vyšetření po šestinedělí řekla, ať klidně začneme zkoušet.

lenbenn
23. dub 2016

My jsme nečekali. Po pěti týdnech od zákroku přišla MS a sotva skončila, tak jsme to zkusili. Zadarilo se hned na poprvé

nutricnihodnota
23. dub 2016

@lenbenn Mě přišla po pěti týdnech a ovulace byla dvanáctý den cyklu. Tak doufám, že další tetka za cca deset dní, už taky nedorazí. Ale to čekání, to je mazec.

lenbenn
23. dub 2016

@nutricnihodnota To je. Moc jsem nevěřila, že se by se tak rychle zadarilo. Test jsem si dělala v den MS a už tam byl duch. To budu držet palce a dej vědět. 😉

zuzka_b2
23. dub 2016

Mne doktor taky radil pockat dve MS. Prvni prisla az po 8 tydnech a byla uplne normalni, tak se mi cekat uz nechtelo a nechali jsme to na protoze. Vyslo to hned a uz mam krasne dite. Dalsi tehotenstvi mi hodne pomohlo psychicky, takze bych zbytecne dyl nez dve MS necekala.

martisek11
24. dub 2016

u mě taky v únoru revize, dokto řeklm, že čekat aspon 1 menses, šli jsme do toho po 2 měsících, a ted čekám za 4 dny jestli dorazí nebo už ne 😉 , ale aspon tu 1 bych opravdu počkala

lajla
24. dub 2016

@martisek11 porevizni včetně?
Držím pěsti!

klaraslavickova
autor
24. dub 2016

holky tak po tom co sem dohledala moc toho nebylo tak doktoři samy neví na jake čekaci lhute se dohodnout takže v pátek mam jít k dr a až mi poví zda je vše ok dodržíme šestinedelí a pak pujdem an to sice se bojím reakce doktora kdyby se povedlo ale tak co řeknu vnejhorším že praskl kondom

maja2512
24. dub 2016

@klaraslavickova je to hlavně tvoje věc a ne okolí. Mě naštěstí muj doktor podržel. Není nikde dokazáno,že když budeš čekat déle tak k tomu zas nedojde a naopak....nevím no, musíš vědět jak se cítíš a jestli si na případny neúspěch připravená.... stát se může cokoliv. Já to od začátku tak beru a možná proto jsem to psychicky zatím zvládla, i když mám pořád hematomy a krvácím....

klaraslavickova
autor
24. dub 2016

myslím že po tomhle zažitku s tim že se to muže stat jde docela počítat ale ano ted poprve to byla facka šílená ale proste nejak vnitřne od začatku vim že čekat nechci

marki00
24. dub 2016

Mne doktorka rekla, ze po 3 mesicich muzeme. Ale ja byla o 9 tydnu dal, nez ty, takze ty 3 mesice radsi dodrzim.

klaraslavickova
autor
24. dub 2016

Ty jsi byla ve 20 týdnů? To me.moc mrzí a. Také to šlo vyčištění nebo takové miminko už musíš porodit

mrskato
24. dub 2016

Já bych se řídila tím, jak se budeš cítit. Loni jsem potratila a doktor mi řekl, že mám počkat na první MS a potom, že se můžeme snažit dál. Jenže když jsem se z toho "oklepala" cítila jsem se poměrně dobře a ani to 6ti nedělí jsme nedodrželi, prostě mi přišlo zbytečné čekat. Nicméně nám to vyšlo znovu za 4,5 měsíce, což je ale poměrně krátká doba 🙂 Držím moc palce, abyste dlouho nečekali!

marki00
24. dub 2016

@klaraslavickova bohuzel to byl porod a cisteni:( takze mam to trochu jinak, ale doktorka me docela dodala nadeji, tak doufam, ze to priste dopadne dobre🙂

jitiss
24. dub 2016

@marki00 Tak to me moc mrzi :(. Chapu, ze budes cekat. Ja radeji taky pockam... Doporucili ti nejake testy?

lajla
24. dub 2016

Holky když se nepočká... Jsou pravdepodobnejsi komplikace, větší procento, kdybych byla bezdětná tak je mi to fuk a necekam...mohla bych si dovolit lezet...ale s 1 a více dětmi zbytečně riskovat, no nevím no...zbytečně si potom něco vyčítat a hledat řešení situace. Každopádně sama nevím...jsem zmatená

marki00
24. dub 2016

@jitiss maly mel trombozu pupecniku, tak jsem se pres obvodniho objednala na hematologii. Gynekolog to neresil, tak jsem se zaridila sama. A ted chodim k jine doktorce a ta rikala, ze hned jak budu tehotna, tak mam prijit, ze mi da nejake prasky.

frndafrrr
24. dub 2016

@klaraslavickova Ahoj, já si myslím, že tělo ví co dělá a pozná kdy je čas. Myslím, že gynekolog ti nadávat nebude, když se zadaří! Otěhotněla jsem 2 měsíce po císaři , což je větší záhul pro tělo (nám zemřelo miminko po porodu) jsem 12tt a zatím ťuk,ťuk bez problémů a doufám, že to dáme do konce- gynekolog a bývalý primář nermcal. Držím palce!

lajla
24. dub 2016

@klaraslavickova dr si remcat nebo nadávat dovolit nesmí, nikde žádné důkazy ani studie provedené nejsou...je to jakoby jedna babka povidala
Každé tělo je jiné, každé tu zátěž zvládne jinak a je na nás, abychom posoudily, kdy je ten správný čas

lajla
24. dub 2016

@frndafrrr jak už jsem psala, moc moc držím pěsti a obdivují odvahu, do toho jít tak brzo znovu...nedokážu říct jak dobře muze jizva byt zhojena tak brzo po císaři... Ale snad to bude dobré, zatím je děloha stále malá
Při druhém neúspěšném tehu se mnou ležela paní která otehu 5 m po císaři a dr moc happy nebyli...
Známe se stalo něco podobného jako vám, jen dítě přežívalo pouze na přístrojích do 4 let...kdy zemrelo☹ dovoleno měli po roce...
Moc moc moc držím pěsti ať to tentokrát zvládnete!!!! Sem tam do listopadu na kouknu...

frndafrrr
24. dub 2016

@lajla Děkuju! No jizva, to je téma o kterém se tady moc nepíše, ale třeba na slovenských stránkách je víc počtení o holkách co otěhotněli hooodně brzo. Plánovala jsem půlrok, ale můj gynekolog mi na otázku, zda můžu za půl roku odpověděl, že za 3 měsíce můžem klidně,našla jsem si i porodnici kde primář není proti.Prý i věk je + v hojení. Snad se za to nikdy nebudu mlátit hlavou o zeď, ale věřím a taky mi to pomohlo udržet psychické zdraví jinak bych stále dlabala prášky a nebyla schopná se postarat o nic.
Se známou je mi to moc líto, to si ani nedovedu představit a ikdyž to zní hrozně s takovou vyhlídkou jsem štastná za to, že se malý nikde už netrápí, bylo utrpení čekat hodiny, léta musely stát paní strašně moc síly.
Tobě taky hodně štěstí ať miminko příjde v pravý čas a v plné síle! 🙂

rousse
24. dub 2016

@klaraslavickova Já tohle prožila v 1. těhotenství a myslela jsem, že je to konec světa. Vím, že to asi uslyšíte ze všech stran, ale nejdůležitější je dát se dokupy psychicky. Já měla teda první MS po kyretáži tak strašně silnou, že na nějaké snažení jsem počkala až na 3. cyklus, kdy už MS byla relativně normál - ty první 2 cykly byly děs běs, tak jsem si říkala, že se asi tělo ještě čistí a nebylo by to cajk. Jenže jakmile jsem v hlavě přepla do módu "snažíme se", tak mi regulerně hráblo a vysnažila jsem si jen permanentní příznaky těhotenství (bolesti prsou, nevolnosti, únava), ale těhotenství se mi vyhýbalo. Otěhotněla jsem, až jsem se na "snažení" vyprdla, hodila jsem veškerou snahu za hlavu a začala si sex zase užívat. 2. těhotenství bylo jak z učebnice o zdravém těhotenství - když nepočítám otoky v posledních měsících, pálení žáhy a předčasné otevírání od 30. týdne (které k ničemu nevedlo, protože jsem nakonec ještě týden přenášela a musela nakonec na indukci), tak jsem neměla jedinou komplikaci. Vše včetně porodu proběhlo tak super hladce, že jsem si díky tomu hodně zahojila bolavou duši. Teď si občas řeknu co by kdyby.... ale jsem za to ve výsledku ráda, že to takdopadlo - to první těhu bylo trápení hned od začátku, takže asi to tak mělo být a měla jsem si to prostě užít až na 2. pokus

lachtanice86
26. dub 2016

ahoj, jsem tu nová. je mi líto co vás potkalo, já jsem dnes týden po revizi po ZT. a pořád v sobě niterně řeším, jak dlouho čekat. určitě do první MS, uvidím jaká bude a pak to asi necháme na přírodě. já už se z toho oklepala, občas mě to zabolí, když si uvědomím že už jsem těhu byla, ale nehroutím se. Manžel to vzal taky skvěle, řekl, příště se podaří. doktor mi řekl čekat 2-3 ms, že by se to jinak mohlo opakovat, ale já myslím, že mohlo a nemusí. Navíc nám to před tím trvalo 8měsíců a nejmladší už taky nejsme, tak se bojím, že nám to potom nepůjde.