Interrupce. Můžu na ni 3 měsíce po předchozí interrupci?

24. říj 2023

Holky, muzu na interupci 3 mesice po interupci? Mam 3 deti.

petramana
24. říj 2023

🤦

martinka_33
24. říj 2023

Ne, leda bys šla na soukromou kliniku kde delaji i vysetreni nezavisle ma gynekologovi a tu interrupci bys zamlčela - osobně temto postup doporučuji a rovnou si tam vyjednej sterilizaci ☝️ Nekteří jedinci by se nemeli totiž množit a kdyz se k tomu neumi ani chránit, tak je sterilizace na místě...

lencaa11
25. říj 2023

Ne to nelze za tak krátkou dobu a asi bys te měla přemýšlet nad sterilizaci nabo nesexovat když vám to nejde

bartk
25. říj 2023

🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

eviicka
25. říj 2023

@martinka_33
@lencaa11 to jsem netušila, že zam je půl roku mezera, ale google mi řekl, že pokud žena 2x rodila, tak to spadá do výjimek.

vendy299
25. říj 2023

Ne.

miryp
25. říj 2023

Pokud na to budeme pohlížet jen z právního hlediska, tak vyhláška 75/1986 Sb. to umožňuje, protože už máš tři děti, jak už psala Eva. Že to pro tělo samotné není vůbec dobré, je věc druhá. Absolutně nechápu vaší nezodpovědnost při provozování pohlavního styku - nechci další dítě, tak se snad podle toho chovám, ne? Pokud nejste schopni využít žádné formy neinvazivní ochrany, tak se buď nech sterilizovat, nebo ať si ten tvůj nechá udělat vasektomii, obě varianty budou ze zdravotních i etických důvodů lepší, než co tři měsíce běhat na interrupci...

luciesofiealex
25. říj 2023

Ne a promiň ale někdy mi to připadá jak u blbý a blbější... nechceš ditě =jakákoli ochrana nebo žádný sex a ne chodit co čtvrt roku na interupci 🙄

martinka_33
25. říj 2023

@eviicka
@miryp aha, to jsem zase nevedela já, ze kdyz uz deti má, tak může.

agneska7
25. říj 2023

Ty kokos a nebyla by levnější antikoncepce? ..... 🙄

miryp
25. říj 2023

@martinka_33 bohužel to tak je, může do toho bušit jako králík a pak chodit na interupci jako do obchodu pro rohlíky. Otázkou je, jak dlouho to tělo vydrží... Osobně bych tam pro případy interrupcí, které jsou čistě z důvodu "mám už doma moc dětí" dala podmínku, že druhá interrupce ano, ale s podmínkou sterilizace. Však mají tolik možností, jak se bránit početí...

ferda90
25. říj 2023

V dnešní moderní době existují kondomy, prášky, injekce, náplasti.... Pokud nechcete děti, tak spolu nespěte nebo se chraňte proti početí. Znalost základní školy toto!

martinka_33
25. říj 2023

@miryp podle me je to musí dohnat ve stáří, vzdyt je to pro telo strašný nápor. Prodelala jsem v únoru zamlkle tehotenstvi (potrat v 6tt) a do ted se mi uplne nesrovnal cyklus, po interrupci to bude predpokládám podobne, mozna i horší.

lichozroutsudy
25. říj 2023

No ty woe, to snad nemyslíš vážně? 🤦🏻‍♀️

martinka_33
25. říj 2023

@ferda90 já to fakt nechápu, v dnesni dobe kdy je snadný pristup k informacim. Kdyz mi pak jedna cilánka řikala, ze má 4 deti a mezitim 6 interrupcí, doprcic vzdyt ta antikoncepce by byla i levnejsi - teda jen jestli nekerym etmikum nedelaj interrupce na pojistovnu, jen aby se nemnožili 😀

merope
25. říj 2023

@martinka_33 @ferda90 @agneska7 @miryp Potkávala jsem takto holku, co chtěli 2 děti. Po třetím řekl manžel, že je totálně nezodpovědná a že bude hlídat sám, po čtvrtém si to hlídali oba. Po pátém už nevím, jak to pak dopadlo, potkávaly jsme se na dálku a asi to i trošku přestala stíhat... ona i antikoncepce není 100%

Pak pomůže, co říká @lencaa11 - a snad nikde nenastane nějaká chyba 🙂.

Některý lidi se fakt můžou snažit, jak chtějí a tělo si tu skulinku najde.

eviicka
25. říj 2023

@martinka_33 no já doufám, že to pro tělo takový nápor zase není-mám za sebou dokonce tři revize během půl roku ☹ (2 zamlklá těhotenství a jedna rerevize)... další těhotenství bezproblémové.

Úvodní příspěvek nesoudím když nevím, ale co tu navrhovala @miryp se sterilizací nezní špatně.

ferda90
25. říj 2023

@merope jako asi to taky není 100 %, ale dá se užívat antikoncepce a třeba i kondom, to už by snad 100 % mělo být. Přijde mi to prostě nezodpovědné.

miryp
25. říj 2023

@merope ano, stát se to může, sama mám druhé dítko přes prasklý kondom, ale nevěřím tomu, že se to svědomitému páru, který opravdu nechce, stane vícekrát.

agneska7
25. říj 2023

@merope nevěřím že 2x za 3 měsíce selže antikoncepce .... Návic pokud jde člověk na interupci tak se snad snaží udělat cokoliv aby se to nemuselo opakovat a nezvolí třeba přerušování.... A prasklému kondomu 2x za 3 měsíce fakt nevěřím

pavca1982
25. říj 2023

INTERRUPCE 2x za čtvrt roku je teda dost síla.🙄

jarla
25. říj 2023

Můžeš,ale co doktor, to jiný názor a jiný výklad , třeba narazíš na to, že ti bude tvrdit, že ne

irmamala
25. říj 2023

Když jsem se tu před nějakým časem zmínila, že bych pro takovéhle případy zavedla opět interupční komise, aby se alespoň ty ženské chvíli styděly, tak jsem dostala na prdel, že je to volba každé ženy a nikdo nemá právo do toho mluvit. Já sama osobně znám minimálně tři ženy, které interupci praktikují jako formu antikoncepce. A proč? Protože prášky by si musely platit samy, zatímco případný potrat pán rád zacvaká. Takže asi tak. A jiná moje známa byla během života 4x na potratu, protože se to vždycky "nehodilo" a pak šla ve 48 na IVF. A velmi inteligentní, zcestovalá, VŠ vzdělaná žena. Je to samozřejmě každého věc, ale myslím si, že kdyby nebyla interupce u nás tak lehce dostupná, možná by se tyto ženy nad možností ochrany více zamyslely.

22hanah
25. říj 2023

@martinka_33 a moralizováním tady a blbýma kecama celou tu situaci určitě vyřešíte... myslím, že o antikoncepci je poučená a bezesporu jí to vmete do ksichtu i doktor provádějící zákrok, samozřejmě, že její chování neschvaluju a taky mi to hlava nebere, ale je to tady pořád dokola - někdo se zeptá na nelibý dotaz, přizná se tím pádem k něcčemu a začnete ho tady cupovat, co kdybys chodila po ulicích a ptala se, jestli to náhodou někdo neudělala stejně a dělala přednášky i tam, víš kolik takových jsi mohla potkat a mlčela jsi...

martinka_33
25. říj 2023

@eviicka jsem na tyhle veci asi hodne citlivá, po pilulce "po", po té prevemtivní ne potratové jsem mela rozhozený cyklus 3 mesíce, nekdo tvrdi ze mu to nic neudelalo... A to zamlklé tehotenstvi mi rozhodilo hormony na vic nez pul roku.

martinka_33
25. říj 2023

@merope pro velkou plodnost mam pochopení, sama mam 2 deti ze tří ani nevim jak a to zamlklé bylo pres kondom, který se svlékl, tak si nejaka mrska cestu našla. Ale... Kdyz o sobe vim ze projdu okolo trenek a jsem v tom, tak okolo nich naslapuju opatrne a v uctivé vzdálemosti 😃 Tes uz teda jo, já to 4. dite nechtela, takze zamlkle bylo velkym varováním.

merope
25. říj 2023

@ferda90 @miryp @agneska7 Nepotkat to u té kamarádky, taky nevěřím. Pak už se fakt snažili oba (prášky + kondom) a bác, páté dítě. Navíc tady není jasné, zda jí po té interrupci neřekli, že jí prášky zatím nedají, že má používat kondom.

julie290
25. říj 2023

@merope a myslíš, že reálne tu ochranu používali tak ako mali? Neverím, že u nich žiadna ochrana neposlúžila tak ako mala. Možno by som uverila, keby mala len jeden druh ochrany ale žeby zlyhali obe naraz?

merope
26. říj 2023

@julie290 Tak nějaké to selhání tam asi nastalo. Občas stačí drobnost a někomu to projde - a jinému prostě ne. A občas holt toho "Černého Petra" někdo vytáhne.

Vem to tak, že i pokud spolu pár má pravidelně sexuální styk, tak cca 80% se podaří, že žena otěhotní do roka. Hraje v tom roli hromada parametrů.

Pokud spolu pár má pravidelně sexuální styk a používají antikoncepci, tak i to, že 99,9% se podaří, že neotěhotní, pořád to znamená, že jedna z tisíce otěhotní. Kolik žen užívá antikoncepci a současně má pravidelně sexuální styk? Z milionu podobných to znamená 1000 těhotenství. No a z těch 1000 těhotenství zhruba jedno může být i opakovaně.

Občas stačí být trošku ve stresu v práci, roztržitá (kolik holek má ADHD? poruchy pozornosti - je to opravdu hodně a jelikož ADHD bez hyperaktivity se dříve nediagnostikovalo a moc se neřešilo a je běžné právě u žen, tak žen s touto poruchou je hromada) - no a šup, omyl nastane. Pokud si osolím čaj, tak ho prostě vyleju, pokud si nenastavím budík a přijdu pozdě, čeká mne pohovor se šéfem, pokud selže antikoncepce, je tu těhotenství...

sona312
1. pro 2023

Panebože nech se rovnou sterilizovat. Nechápu který hlupák otěhotní hned po interrupci