2 revize za sebou. Kdy se vám povedlo otěhotnět?

lujhu
7. pro 2023

Mela bych dotaz je tady někdo kdo po 2 revizich otěhotněl ?bez problémů,byla jsem v roce 2021 2022 takže dva roky za sebou na kontrole by doktorka řekla že mám dělohu zaklonenou do zadu ,ale prej to není žádná překážka

lencaa11
7. pro 2023

@lujhu to chce polohu ze zadu mela jsem též a otěhotněla jsem 4 krát přirozeně a nic jsem neřešila polohy atd ..spíš zda je ovulace v pořádku a zda je i chlap v pořádku

zuzkasim
7. pro 2023

Zakloněná děloha by problém být neměla, mám též a otěhotním, jen se na mě chlap hezky podívá... (polohy různé). Buď v klidu, u mě sice jen jedna revize, ale další těhotenství bez problémů. Statisticky tak končí prý každé 3. těhotenství...

lujhu
autor
7. pro 2023
biciklissie
7. pro 2023

Mám za sebou dvě revize. Pokaždé jsme si pak dali tři MS pauzu od snažení, doporučila mi to gynekolozka. Pak jsem vždy otěhotněla znovu do pul roku.

lujhu
autor
9. pro 2023

@biciklissie no já jsem teď rok a 3 měsíce po revizi a bez ochrany a zatím nic hlídám pravidelně ovulaci tak uvidím

anonym055
9. pro 2023

@lujhu měla jsem revizi 03/2021, pak další 07/2022 no a v srpnu 2022 jsem nečekaně otěhotněla a teď tu máme skoro 8. Měsíční holčičku ❤️🥰

biciklissie
9. pro 2023

@lujhu To už je docela dlouho. A gyndarka na to nic?

lujhu
autor
11. pro 2023

@biciklissie Poradila kyselinu listovou a hlídat si ovulaci jinak nic

rencinka87
11. pro 2023

Otehotnela jsem poprve z jedineho pokusu, revize 07/2013, tri mesice pauza, opet jsem otehotnela snad po dvou mesicich, druha revize 02/2014.
Pak jsem teda rekla, ze nemam silu cekat na treti potrat, kdy se to obycejne zacina resit, takze mi delali komplet testy - trombofilni mutace, ruzny infekce (HPV, CMV), podstoupili jsme v Gennetu geneticke vysetreni, vsechno vyslo v poradku. Pak jsme sli na imunologii do Podoli - spermiogra v poradku, mne vysla zvysena bunecna imunita - jinymi slovy moje telo vnima zarodek (i spermie teda) jako neco ciziho a snazi se to vypudit z tela (za normalnich okolnosti by se mela imunita v tehotenstvi “vypnout” a proti zarodku nebojovat).
Nasadili mi prednison v minimalnich davkach, po trech mesicich kontrola, vse v poradku, dal jsem brala leky, styk bez ochrany jen v dobe ovulace, aby se zbytecne imunita nedrazdila. Pak jsem ale nemohla otehotnet. Nakonec to trvalo neco pres rok a otehotnela jsem v dobe, kdy jsem mela naprosto nejhorsi vysledky - byla kontrola, hned vzapeti jsem otehotnela a pak prisly vysledky (trva to asi mesic), ze vsechno spatne, prerusit dalsi snahy, zvysit davku leku atd - krome toho, ze jsem se z toho malem zhroutila, se nam narodil naprosto zdravy syn, bezproblemove tehotenstvi, rodila jsem 41+2 😉
Druhe jsem riskla uz bez leku - podarilo se asi po trech mesicich, co jsme to zacali zkouset, druhy syn opet uplne zdravy, ukazkove tehotenstvi, porod opet 41+2.
Takze imunologie je cesta, ale je to precejen porad spis trochu alchymie nez veda. Kazdopadne urcite doporucuju projit aspon nejaky zakladni vysetreni krve (ty trombofilni mutace delaji casto problem) a spermiogram (staci morfologicky poskozene spermie a je to problem).

lujhu
autor
11. pro 2023

@rencinka87 děkuji za info , 🙏

rencinka87
11. pro 2023

@lujhu neni vubec zac, moc drzim palce a neztracej nadeji! 🍀

biciklissie
11. pro 2023

@lujhu Možná čeká takové ty dva roky, když už se otěhotnět podařilo. Pak už bych to opravdu řešila. Taky hodne zalezi, kolik vám je, atd.

eviicka
11. pro 2023

@lujhu první revize 9/2018, druhá rerevize hned 10/2018. Pak jsem rychle otěhotněla a bohužel to opět nedopadlo takže třetí 1/2019. Pak jsme se půl roku chránili a v říjnu jsem otěhotněla, vše bez problémů a komplikací. Jen ke konci těhotenství mi při prohlídkách "raději důkladněji" kontrolovali placentu.

Takže to určitě může být všechno v pořádku, držím palce.

lujhu
autor
12. pro 2023

@biciklissie Tak já zas až tak moc otěhotnět nechci
že bych byla úplně ta snažilka jenže po to te 2 revizi to je těžký začala jsem toho po pár měsíci litovat strašně jsem si přála holčičku, revizi sme si s přítelem rozmyslely dlouho nemohly sme si nechat pac sme zrovna v tom období neměly svůj byt bydlely sme u rodičů přítel přišel o práci takže to bylo těžký, 😒 takže tak...

lujhu
autor
12. pro 2023

@biciklissie 24 let my je

lujhu
autor
12. pro 2023

@eviicka děkuju moc

biciklissie
12. pro 2023

@lujhu Úplně se v tom neorientuju, musím se přiznat. Revize byla plánovaná? No, to je ostatně jedno zřejmě, pro podstatu otázky. Myslím, že je důležité si srovnat v hlavě, zda chcete, jak dlouho se snažit, co pro to podstoupit. A když to nepůjde, tak potom řešit s lékaři.

biciklissie
12. pro 2023

@lujhu Jinak jsi mladá, takže času máte na vše dost.