Výběr jména - kompromis. Vybral tak někdo a po porodu si nemohl zvyknout?

denuliss
18. dub 2024

Ahoj holky,
je tu někdo, kdo vybral jméno pro miminko jako kompromis a po porodu si nemůžete na toto jméno zvyknout?
S mnou vybraným jménem manžel nesouhlasí, tak to vypadá, že dáme jiné jméno, které bude spíš jako kompromis (manžel chtěl dát taky původně jiné). Mám obavy, že se s tím jménem nebudu schopna sžít a že mi k malému nebude sedět. TP mám příští týden.
Řeší tu někdo něco podobného? Za jak dlouho jste si zvykli a mezi vás to, že jste si neprosadili to svoje? Nebo přesvědčili jste partnera, aby bylo vybráno jméno, které se líbí vám?
Děkuju moc za info.

j.a.n.i
18. dub 2024

@denuliss My dali kompromis, každý jsme si napsali seznam jmen, co bychom chtěli... no a průnik byl čistá nula, tak jsme začali hledat další, kde bychom se potkali. Sžila jsem se v pohodě a vlastně mě nikdy nenapadlo, že by se dítko mělo jmenovat jinak.

leilinka1234
18. dub 2024

S manželem jsme se nedokázali shodnout na jméně pro druhou dceru. Nakonec jsme vybrali kompromis. Ale dodnes, a to už jí je 5, jsem si na to "nezvykla". Nesedí to k ní už od malička. Manžel to zpětně uznal, dal by to, co jsem chtěla já. Chvíli jsme řešili změnu jména, ale nakonec jsme to nechali být. Vždycky budu litovat, že jsem si nedokázala prosadit svou.

mishka87
18. dub 2024

Ještě je tu možnost, že můžete dítě pojmenovat až po jeho narození. Vím, že jedna zdejší uživatelka tak pojmenovala svého chlapečka, ale na nick si už nevzpomenu.

anezzzka36
18. dub 2024

My jsme oba chtěli vždycky Klárku, takže o to jsme to měli jednodušší, neumím si však představit, že by se nám narodil chlapec, jsem si jistá, že bychom se na jménu v žádném případě neshodli 😀 To by bylo fakt těžké rozhodování.

radecka1
18. dub 2024

@denuliss Před těhotenstvím jsem měla svoje vysněná jména. Manžel taky, ale u mě byla na seznamu to nikdy. Když jsem otěhotněla, tak se mi moje jména přestala pozdávat a naopak manželův návrh se mi začal zamlouvat. Prostě mi přišlo, že se k dítěti víc hodí a teď jsem moc spokojená i když to bylo původně jméno, které jsem dítěti nikdy dat nechtěla.

budouci_maminka
18. dub 2024

Dej jmeno po porodu. Az te manzel uvidi, cos musela vytrpet, tak vytahnes zolika, ze mas, po takovym vykonu, pravo veta 🙂

kubesovaadelka
18. dub 2024

@denuliss my jsme udělali kompromis, ale stihli jsme to před porodem se shodnout. Já chtěla taková jména stylem Hermína, Anastázie, Josefína apod. Přítel chtěl Leonu, to se mi nelíbilo a tak máme Leontýnku

martinka_33
18. dub 2024

@budouci_maminka na to bych uplne nespolehala. Ex naopak vyuzil moji poporodni omamenosti a prosadil si svou 😀

irmamala
18. dub 2024

My jsme dali kompromis a ted kdyz nad tim premyslim, tak jsem si asi opravdu ani po dvou mesicich na nej nezvykla, protoze maleho vubec neoslovuju jmenem, nebo ho oslovuju jmenem predchoziho ditete….Coz je trochu divny, protoze je to holka😀

radecka1
18. dub 2024

@irmamala 😃

cherie24
18. dub 2024

My jsme se taky nemohli dohodnout. První dcerka má jméno netradiční a partner navrhoval pro druhou vyloženě tradiční až stará jména. Mě to přišlo hrozné, za prvé se mi nelíbí ta jména a za druhé mi to přišlo blbé k té starší. Nakonec mi těsně před porodem řekl, ať si tam teda napíšu, co chci 😂. To jméno se mu moc nelíbilo, pořád ho zesměšňoval, já si tím taky nebyla vůbec jistá, ale po narození je to pro ni dokonalé jméno. ❤️ A partner i sám přišel s tím, že se mu to jméno vlastně moc líbí. 🙂

jaja01k
18. dub 2024

U prvního syna jsme se nemohli shodnout. Zjistili jsme, že se každému líbí úplně jiné typy jmen. Takže jsme skončili u kompromisu a dali jméno, které nebylo na seznamu top jmen ani jednoho z nás, ale pro oba bylo alespoň přijatelné. Je pravda, že před porodem mi to jméno nešlo přes pusu, ale jak se syn narodil a začala jsem na něj mluvit, rychle jsem si zvykla. Už je mu 10 a nikdy jsem nelitovala, že jsme mu dali zrovna tohle jméno 🙂

dyechampion
18. dub 2024

hledejte dal! takhle uz dopredu vis, ze se ti nebude libit, tak to radeji ne.

ai30
18. dub 2024

@dyechampion Ale ona prece neresi, ze by mu dala jmeno, ktere se ji nebude libit. Akorat mu maji dat jine nez to jeji nejvic preferovane, nejake, ktere se libi obema...

ai30
18. dub 2024

@denuliss Ja jsem dala jmeno jako kompromis. Ne, ze by se mnou vybrane jmeno muzi nelibilo, ale vubec ne nehodilo k prijmeni. A to se mi to puvodni jmeno libilo uz od mych nactiletin, podle me je fakt krasne a libi se mi porad. Naseho vyberu ale vubec nelituju a nenapadne me, ze by se syn mel jmenovat jinak. jakmile to jmeno prestalo byt spojene s abstraktnim miminem, ale svazalo se s narozenym ditetem, uz to byl proste on. 🙂

dyechampion
18. dub 2024

@ai30 ale pokud takhle uvazujete, ze predem se obavate, ze se vam nebude libit, tak to neni proste dobry krok. Kompromis se musi libit i bez strachu, ze se nebude libit

nektarinka123
18. dub 2024

Pri prvnim jsme se celkem dohodli. Pri druhem to bylo tezsi. Ja chtela jmeno ktere u nich v rodine je spojeno s velice spatnou osobou. Mam jeste tak 5 dni na to abych ho presvedcila. S jeho navrhem nej sem stotoznena ale zas az tak mi nevadi.

rnika
18. dub 2024

My dali jména dvě. Jedno sedělo víc, mě druhé muži - jen jsme ladili, aby to šlo k sobě.

tereza0111
18. dub 2024

Nechte to po porodu. Ja moc chtela Andreu, manzelovi se to porad nepozdavalo, tak jsme si rekli, az se narodi, uvidime treba si neco sedne. A je to Viky, uplne bez pochybnosti, jak se narodila tak to proste byla Viky. Ma velmi jemnoulinke rysy, cela je drobinek - tvrde jmeno jako jsem chtela by pro ni vylozene bylo spatne

reeeza
18. dub 2024

Kamarádka se jmenuje Anna- Marie 🙂 Rodiče se neshodli na jednom jméně 😁

tasimia
18. dub 2024

@denuliss my jsme to měli tak, pro kluka jméno vybírám ja a pro holčičku chlap. Hotovo ;). Kolem nás se většina párů hádala o jméno, tak jsme to vyřešili takhle 😂❤️.

gdpr
18. dub 2024

Co tak urobiť kompromis a dat 2 mena? Tvoje a manželove len sa budete musieť dohodnúť na poradí 🤷🏻‍♀️

nektarinka123
18. dub 2024

@gdpr proboha. To je kompromis jak svet.

zanett
18. dub 2024

Tady u tech diskuzi by bylo lepsi ta jmena uvadet konkretne, aby bylo jasne, o cem je rec. Protoze jinak je to diskuze stylem; on chce jmeno c. 1, ale bych radeji dala jmeno c. 2, tak se asi shodneme na jmene c. 3'. Jde z toho hlava kolem.

Jinak, teda, ja jsem manzelovi jasne oznamila, ze syn bude mit jeho prijmeni, tudiz jmeno bude moje volba - a jelikoz jsem soudna a nenavrhla bych nejakou divocinu, manzel souhlasil, ze tedy vyberu jmeno ja (mela jsem jej vybrane uz nekolik let predem). Tohle byl nas kompromis. Protoze bych nikdy nebyla schopna souhlasit se jmenem, ktere se mi nelibi.

hanka_12345
18. dub 2024

U prvniho vybiral manzel-vybral jmeno co mame v rodine za ucelem ze to bude jmeno co se podedilo. Je to takovy to klasicky stary cesky jmeno ale ne zas nejak extra stary.Dnes uz na nej ale nenarazis vubec. Prisel s tim vlastne skoro hned co jsme se dozvedeli pohlavi a ja nez stihla neco vymyslet. Tak nejak okamzite jaem to prijmula protoze mi prislo hezky ze je po nekom... Priznam se ze se mi 100% nelibilo a neslo mi to pres hubu.. Kdyz se zeptali kamaradky tak sem se trochu i stydela ze to neni zadnej Tobias,Matyas a ja nevim co, co je ted moderni ...ale docela sem si na to zvykla a ted jsem s tim vyberem strasne spokojena. Nedovedu si predsatavit ze by se jmenoval jinak. To jmeno se me tak moc libi .. Poradila bych ti at tomu malymu zacnes tak rikat co nejdriv jeste tehotna a zbyknes si ale koukam ze to mas za par 😀

gdpr
18. dub 2024

@nektarinka123 poznám viac rodín co to tak majú mama vola dieťa svojim menom otec svojim 🤷🏻‍♀️ a v skole preferujú to prvé meno ale dieťa reaguje na obidva

antoinet
18. dub 2024

U nás první jméno navrhnul muž a já souhlasila (je krásné, i když jiné než moje vysněné, to se jemu nelíbilo a já nešla proti, dítě je obou), druhé byl dlouho hledaný konsensus (kompromis by byl chyba, radši jsme hledali déle něco, co se líbí oběma hodně...mimochodem nakonec pro mě zpětně něj volba ze všech dětí) a třetí už nechal úplně na mě, kdo to má pořád vymýšlet 😀

mabs
18. dub 2024

1. Zkusila bych hledat dál
2. Můžeš muže zkusit zpracovat ve smyslu, že ty si toho odtrpíš víc, tak by tvoje slovo mohlo mít větší váhu. Ale samozřejmě nesmíš vybrat jméno, které se manželovi úplně hnusí.
3. Udělejte seznam pár jmen, které nevadí ani jednomu a vyberete, až se malý narodí.

denuliss
autor
18. dub 2024

Holky, děkuju všem moc za názory ☺️ Jméno, které bychom měli jako kompromis, se mi docela líbí, jen ho nemám zažité, nikoho s takovým křestním jménem osobně neznám.
Mnou preferované jméno se mi hodně líbí v základním tvaru, ale zase už ne tolik zdrobněliny. Ale to je taky o zvyku. Jméno dáme až po porodu, jak malého uvidíme. Snad pak bude to rozhodování jednodušší 🙂

mom_of_four
18. dub 2024

Má zkušenost - třeba uklidní 🙂
Jedno z dětí dostalo jméno, které vybral manžel a mně se teda moc nelíbilo (Ale už to bylo čtvrté dítě a mně to bylo tak nějak jedno) A teď? Ze všech našich dětí se mi to jméno nejlépe vyslovuje, nejvíce líbí 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru