Těhotná. Jaké vitamíny?

20. dub 2024

Zdravím,právě jsem zjistila ,že jsem čerstvě těhotná 🙂 Stačí pro začátek kyselina listová? 🙂 nějaké doporučení jaké vitamíny jsou nejlepší? 🙂

chlapecektehu
20. dub 2024

U prvního těhotenství jsem brala femibion vitamíny a teď u druhého jsem ze začátku brala inofolic combi premium a teď pokračuji na femibionu 2. Aktuálně jsem 14+4 a miminko je zdravé 🙂

junomcgaff
20. dub 2024

Taky jsem brala femibion celé těhu

tulipdona
20. dub 2024

Fembion neber, akorát z toho budeš mít předraženou moč. Z poloviny je obsah jen plnidla.

Stačí kvalitní výživa a probiotika. 🙂

petra993
20. dub 2024

Je femibion 1,2,3 vhodný pro vegany nebo vegetariány? Nevíte jen se ptám.

4formy
20. dub 2024

Femibion a podobne predrazene zbytecnosti nebrat..staci listovka 😊

junetule
20. dub 2024

Me gynekolog rekl kyselinu listovou, vitamin D a vitamin K. To je dostacujici 🙂

hennrietta
20. dub 2024

Brala jsem kys. listovou a od 12tt rybí tuk. Nic víc. Takový ty přípravky pro těhotné mi přišly zbytečné a předražené.

tulipdona
20. dub 2024

@petra993 pokud jsi vege tak si kup kvalitní vitaminy, ale ne srajdu jako fembion💖

chlapecektehu
20. dub 2024

Všichni tu píšete že femibion jsou blbý vitamíny já je měla doporučené od dvou gynekologů, když jsem je u prvního těhu nebrala tak jsem měla zamlklý těhotenství a teď bylo a je těhotenství v pořádku

platera
20. dub 2024

Brala jsem teď v 1. trimestru Fertipronu. Těžko říct, jaký měla efekt, to se nedá u těch vitamínů nějak měřit. Je to podle mě trochu o psychice, rozhodně si myslím, že se může narodit miminko úplně v pořádku i bez vitamínů, ale já jsem měla pocit, že můžu něco udělat navíc "abych tomu nějak pomohla", tak proč ne. Kyselina listová je prý důležitá, ale stejně určitě je nejlepší ji získávat z jídla. Napadá mě, že třeba červená řepa se říká, že ji má hodně. 🙂
Gynekolog mi doporučoval Superfolin, myslím, že to bude něco hodně podobného jako Femibion.

tulipdona
20. dub 2024

@chlapecektehu Jasně že ti doproučí ty za které mají of dealerů peníze navíc.
Fembion, kdyby si trochu mrkla na složení, věděla by si, že jsi měla maximálně předraženou moč a placebo efekt. 🙂

hennrietta
20. dub 2024

@chlapecektehu To byla spíš náhoda než že by na to měly vliv za značka vitamínů. 😉
Biochemické nebo zamlklé těhotenství jsou častější než jsem si třeba předtím, než mě to potkalo, myslela.
V prvním těhotenství jsem nebrala nic až od asi 7tt listovku a v pohodě. U druhého jsem začala brát listovku ještě před početím, ale bylo z toho zamlklé těhotenství.

junomcgaff
20. dub 2024

@tulipdona jakože ty vitaminy ve femibionu v těle nefungují nebo proč předraženou moč? :D

nektarinka123
21. dub 2024

@junomcgaff femibion treba obsahuje nejake barvivo ktere teda neni uplne nejzdravsi. A z jaheko duvodu mi je potreba v tabletkach barvivo ktere skodi a jeste v tehotenstvi? Je ho tam je zlomek takze nerikam ze to muze neco vazneho zpusobit ale proc??

Ja brala jen kyselinu listovou a rybi olej. Lekarka mi rekla ze jestli si budu hlidst jidlo, ve 21 stoleni v stredni evrope neni potreba brat zadne doplnky

chlapecektehu
21. dub 2024

@tulipdona to je každého názor, nikomu ho neberu ale myslím si že u mě to udělalo a dělá větší práci než předraženou moč.

petra993
21. dub 2024

@chlapecektehu přesně. To samé jak léky a doplňky na hubnutí. Možná to trošku nějak pomůže, ale dokud se neupraví strava atd . Tak to samo určitě nezabere.

junomcgaff
21. dub 2024

@nektarinka123 to, že je tam barvivo (v tak malém množství, že prokazatelně neškodí btw) neznamená, že ty vitaminy v tom obsažené nic v těle nedělají... To, že to někdo kvůli těm plnivům brát nechce je jeho věc, ale to neznamená, že ten doplněk stravy nefunguje.

nektarinka123
21. dub 2024

@junomcgaff nechapes. Proc si davat do tela neco spatneho kdyz nemusim? Ty vitaminy umim ziskat prece jinou formou. Ale tak at si dela kdo chce co chce a klidne nesmyslne podporuje pharmabyznis. Ono je jednodussi si capnout tabletku nez si pohlidat jidelnicek.

junomcgaff
21. dub 2024

@nektarinka123 já jen reaguju na tvůj výrok, že je z toho předražená moč aka že to nefunguje :D já chápu že to někdo nechce brát kvůli přídatným látkám a už jsem to i psala

nektarinka123
21. dub 2024

@junomcgaff to neni muj vyrok😁

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru