Očkování proti černému kašli v těhotenství. Měly jste nějaké vedlejší účinky?

novakova99
23. dub 2024

Ahoj holky, chci se zeptat těch co byly na očkování proti černému kasli, měly jste nějaké vedlejší účinky? A na jaké vakcíny jste byly? Jsem ve 34tt a doktorka mi to doporučila všemi deseti, ale bojím se nějakých negativních vedlejších účinků na miminko. Předem díky za odpověď

jittuli
23. dub 2024

@novakova99 byla jsem na vakcíně Adacel minulý týden, žádné vedlejší účinky jsem neměla, ani jsem se nedočetla o žádných od jiných maminek (kromě bolesti ruky v místě vpichu, ale to není vedlejší účinek).

lenickakl
23. dub 2024

Boostrix, vse ok.

malytlustyhroch
23. dub 2024

@novakova99 bostrix, krome boleni ruky par dni vse ok. Vzhledem k tomu, ze ma starsi sourozence, kteri furt neco tahaj ze skoly, a nekolik bratrancu uz melo tou dobou cerny kasel ve tridach, jsem z toho, ze se s cernym kaslem setka a nakazi se mela fakt obavu.

novakova99
autor
23. dub 2024

@malytlustyhroch a žádný účinky na miminko jste nepociťovaly? Bojím se, že to s Mimi něco udělá

marge_s
23. dub 2024

@novakova99 to udela ☝️ bude mit protilatky 👍 drzim palce 🙂

jana_zofie
23. dub 2024

Boostrix. Bez nezadoucich ucinku. "Miminko" ma dva roky a nevim, co bych na nem mela pocitovat.

veronka_123
23. dub 2024

adacel polio, bez ucinku 🙂

lenickakl
23. dub 2024

@jana_zofie moje bude mit za mesic sedm a zatim zije a je relativne normalni ✌️😂

nefnef27
23. dub 2024

Adacel, měla jsem pak tři dna takový lehce chřipkové stav (únava, bolest svalu a kloubů...).

sdzu
24. dub 2024

Boostrix, den nebo dva bolení ruky. Synovi budou brzy tři a vše v normě.
V jiných zemích se doporučuje očkování proti černému kašli v těhotenství už léta a je tam velice běžné.

novakova99
autor
5. kvě 2024

Ahoj, tak jsem byla na očkování ale 2 dny po očkování se mi rozjel zánět a doktorka mi předepsala Zinnet 500. Zapomněla jsem se zeptat, jestli je to v poho na to očkování, nebo s těma ATB mám radši počkat ?

jittuli
5. kvě 2024

@novakova99 myslím že je to v pohodě, ten klidový režim po očkování je 2-3 dny, takže pokud doteď je vše ok, tak bych je normálně brala.. asi je pro imunitu horší když bude sama bojovat s tím zánětem..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru