Nízké hodnoty triple testu

antique
9. únor 2017

Ahoj holky,

prosím vás o sdělení Vašich zkušeností. Mám výsledky triple testů, vyšli negativně, ale mám moc nízké hodnoty AFP-0,28, uE3-0,58, HCG-0,45. Gynekoložka mě poslala na genetiku, kde mě děsej, že jsou to všechno moc nízký hodnoty. Víc mi ale nevysvětlili a nutěj mě jít na omniocentozu. Máte některá podobnou zkušenost s nízkými hodnotami?

Děkuju moc!!!

astyna
9. únor 2017

A co výsledky jiných testů? Tripple testy vůbec nebudu podstupovat, protože jsou většinou falešně pozitivní.

antique
autor
9. únor 2017

Ano, tenhle článek už jsem četla. Byla jsem jen dvakrát na normálním ultrazvuku a tam vypadal normálně. Naposledy v 15. týdnu. Ale tvrdí mi, že to je ještě moc malé a není tam nic moc vidět. Jo, na triple testy už bych podruhý nešla, takže běž na screening a na ně se vykašli. Jsou to nervy se spousty otazníkama...

Nevíte někdo, zda mi v Praze udělají vyšetření ultrazvukem bez předpisu?

medulinek
9. únor 2017

@antique zkus si zavolat do apolinare,jsou tam dost vstricni a delaji i konzultacni ultrazvuky. Skoda,ze jsi nebyla na prvotrimestralnim. Kazdopadne na amnio bych nesla,ted i kdyby miminko nebyla v poradku uz by vyvolavali potrat a to uz mas lepsi pockat do velkeho UZ ve 20TT a ten ukaze,ze je vsechno v poradku

antique
autor
9. únor 2017

Ju, děkuju, mám jít na ultrazvuk v tý genetický poradně, kde jsou teda nepříjemní.. Ale dojdu tam.. a kdyžtak zkusím eště Apolináře.

astyna
9. únor 2017

@antique

Jestli budeš mít takovou úsměvnou genetickou poradnu jako já, tak to je absolutní ztráta času. Udělají jen rodinnou anamnézu, kdo kdy umřel, na co, zda máte nějakou genetickou zátěž ze všech možných stran a stejně tě odkážou právě na ten uzv ve 20.tt. Mě jen poučila, že, kdybych čekala "postižené" dítě, poznala bych to - potrácela bych, špinila, taková těhotenství mají mnohdy špatný základ.

antique
autor
9. únor 2017

Jo, tak to snad nejni můj případ, jen je spíš šíleně hyperaktivní. Ale žádnou anamnézu nedělali, jen řekli výsledky špatný, vy jste zdravá, rodiny i partner taky...hmm.. tak to bylo celý

astyna
9. únor 2017

@antique

Já jsem byla na genetice v Krči v Praze a tam mají i vlastní program na vyhodnocení tripplů a tam to vyšlo zase úplně jinak a hlavně jako negativní. Já jsem to tenkrát tak nebrala - nosní kůstka byla, projasnění taky. No což 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru