Dotaz ohledně těhotenství a dovolené. Je třeba být opatrnější?

kyioko
8. kvě 2024

Krasny den vsem. 😊
Pred par tydny jsem zjistila, ze jsem tehotna a za 3 dny odletam na tyden do Turecka. Chtela bych se zeptat jestli to nejak nicemu nevadi.. myslim ten let a pak treba more nebo bazen? Je treba byt opatrnejsi? Letela jste takto na zacatku nektera? Mam za sebou dva potraty. Posledni letosni rok v lednu.

Na gynekologii jsem byla pred tydnem a vypadalo to teprve na 4tt. Dekuji vsem za odpovedi. 🫶🏼
Hezky den 🍀

nelly_strokova
8. kvě 2024

@kyioko Já letěla na dovolenou asi v 7. týdnu (nebo tak nějak) a všechno v pohodě. Každopádně jsem za sebou neměla žádný potrat. Probírala jsem to s doktorkou a ta mi řekla, že není prokázané, že by let nějak škodil takto na začátku a že pokud se něco má stát, tak se to stane ať tady nebo tam. Jediné, že tady mám jistou a dobrou zdravotní péči… Nakonec jsem teda žádnou zdravotní péči nepotřebovala, ale stejně jsem si dovolenou tolik neužila, protože mi bylo každou chvíli špatně. 😅 Je to jen na tobě a případně na lékaři, jak se rozhodneš. Risk je to hlavně v tom, že když se něco stane, tak musíš spoléhat na jejich zdravotní péči.

anonymous_ka
8. kvě 2024

Já tedy nejsem žádná doktorka ale hodne holek potratilo v prvnich tydnich práve kvůli tomu tlaku v letadle. Nevím teda v jakem tt jsi ale odporučuje se letet nejdriv v 16 tt to pak prý už ten tlak tolik nevadí.

krisstina93
8. kvě 2024

Let by vadit nemel, moře taky ne, ale do bazenu bych nechodila, tam můžeš něco chytit.

gats
8. kvě 2024

@kyioko Měla jsem koupené letenky do Francie, otěhotněla jsem a letěla asi v 5tt. Gynekoložka mi řekla, že pokud nemá těhotenství dopadnout, tak by se to stalo i bez létání letadlem. Aspoň jsem na chvíli přišla na jiné myšlenky, byla to paráda 🙂

traveller007
15. kvě 2024

Letěla jsem hned v den potvrzení těhotenství na ultrazvuku. Byla jsem 6+3, vracela jsem se 8+4. Každý let trval jen asi 2 a půl hodiny. Dle doktorky není problém ani takto na začátku, pokud je těhotenství bez komplikací. Pouze mi nedoporučila rizikové destinace typu Indie apod, ovšem nikoliv kvůli letadlu, ale hygieně. Včera, týden po návratu, jsem měla kontrolu a miminko vše zvládlo na jedničku.

drep
15. kvě 2024

@anonymous_ka v prvním trimestru končí spontánním potratem 1/5 až 1/4 těhotenství. Obvykle v důsledku chromozomalních vad, imunologických problémů atd. Nikdy nebylo prokázáno, že by těhotenství v 1. Trimestru bylo asociovaný se zvýšeným rizikem potratu. Nedoporučuje se létat někdy po 30.-32. Týdnu - kvůli změnám tlaku v kabině a kvůli kolísání FiO2. Protože mám ráda ověřená fakta a ne domněnky a jako těhotná jsem potřebovala 2x letět, zjišťovala jsem si to.

patypresdevaty
15. kvě 2024

Kamarádka takhle zrušila dlouho plánovanou exotickou dovolenou a pak potratila doma... letěla bych a užila si to 🙂

anonymous_ka
15. kvě 2024

@drep jak sem napsala do komentára moc se v Tom nevyznám. Nejsou to overená fakta jenom zkušenosti

martina1317
15. kvě 2024

Pokud je mimi silne, udrzi se ❤️ verte mu a bude to dobre!

blondynka400
15. kvě 2024

@kyioko za mne klidně leť. Létala jsem hodně v obou těhotenstvích a úplně bez problémů. Bazén je taky ok, čemu bych se vyhnula je opalování se na přímém sluníčku a radši zůstala ve stínu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru