Inkontinence v těhotenství. Vydilo by to?

kachna00
27. dub 2024

ahoj maminky takový hloupý dotaz omlouvám se za hloupý dotaz. jsem v 6 měsíci vůbec neudržím moč ani stolici tak nosím inkontinenční kalhotky mám strach abych se nepokadila do těch kalkotek cestou do porodnice. myslíte že by to vadilo kdybych přišla do porodnice pokakaná?

verunnaj
27. dub 2024

@kachna00 primárně ten problém řeš se svým gynekologem/obvoďákem, to není v pořádku

marketa1218
27. dub 2024

@kachna00 únik moči je v těhotenství normální, ale stolici bych teda řešila.

pavicka
27. dub 2024

Ja zacala necekane rodit doma ve vane, manzel me privezl na posledni chvili, tlacila jsem uz v aute..vsechno..
Takze jsem prijela pokakana, strasne jsem se stydela, ale ony rekly, ze jim je to uplne jedno, sundaly a vubec dal neresily

adelisss
27. dub 2024

Tu stolici bych řešila s doktorem. Jinak existují cviky na pánevní dno. Viděla jsem na videu s těhotenským cvičením. Úniky moči často souvisejí s nesprávně fungujícími svaly pánevního dna.

merope
27. dub 2024

Pokud se to stihne, tak se před porodem dává klystýr - právě proto, že jinak tam únik stolice má ledaskdo.

palja
27. dub 2024

@kachna00 tak u porodu je to něco jiného. Ale pokud už teď, teprve v 6.mesici neudržíte moč ani stolici, tak by se to mělo řešit. Může být pokles svalů pánevního dna, cokoliv. Hlavně inkontinence v těhotenství bývá většinou dočasná - částečná námahová inkontinence moči, třeba při kýchnutí, zakašlání apod. Tohle co popisujete vy je už větší problém. Jak je psáno výše, řešit s obvoďákem nebo na gynekologii.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru