Špatný spánek novorozenců. Někdo zkušenost?

merunka2024
6. kvě 2024

Ahoj !

Máme problém, náš chlapeček nechce spát!!

Pres den je to šílené, vůbec nespí… po kojení proste zavře oči na 10-15 minut, a zas vzbudí, taky vzbudí když jeho přeložím s prsa do postýlku nebo naši postele … žádný 2-3 hodinový sny….

V kočárku na procházce je to lepší, tam spí, ale nemůžu byt venku cely den….

Ted ma 2 týdnu a 3 dni …

Zkusila jsem aj zavinovačku, ale nevím jak ale vždycky dostane jednou ruku a budí se tou rukou… a bez zavinovačky, cely je nespokojený, a furt chybě nohami a rukama…

Mate někdo z vás s takovým případem zkušenost ? Nebo už nemůžu s tím aj psychicky…

Děkuji za rady!

luhana
6. kvě 2024

@merunka2024
Mám zkušenost s takovým případem 😁 Syn mi chtěl spát jen a pouze u prsa. No já ho dávala po usnutí do postýlky a on se hned budil. Vydržela jsem téměř bez spánku 4 měsíce! Nechápu jak... pak jsem ho vzala do postele a spával mi u kojení. Žádná hitparáda to stále nebyla, ale aspiň jsem se vyspala o trochu líp. V kočárku jsem ho vozila jak blázen a usnul vždy max na půl hodiny. Bylo to hrozné. První spánek, kdy prospal celou noc se konala až po odstavu ve dvou letech. Teď jsou mu tři a pořád ho máme v posteli 🙈🤣 Každé dítě je jiné a ma své potřeby. Asi i to vaše potřebuje kontakt maminky. Zkus sním spát u kojení. Každá minuta spánku je dobrá.

queequegg
6. kvě 2024

@merunka2024 stejny pripad u nas. Pořiďte nositko a zkuste davat na spanek tam, u nas v kocaru rev ale v nositku spala i dve hodiny. Na noc jsem vazala do nejvetsi tetra pleny, z toho se ji spatne vymotavalo. Zkusili jsme kojit vleze a az tvrde usnula, tak jsem ji oblozila polštáři aby mela z obou stran neco a pak jsem se nenápadně odplizila 😀 Potrebuje citit blizkost, je to narocne, ale bude to lepsi🙂🙂

betelgeuzz
6. kvě 2024

Starší byla taky taková. Doporučuji nosítko, nebo šátek a s tím chodit přes den. Teď je venku pěkně, takže chodit co nejvíc s kočárkem. Píšeš, že nemůžeš být venku celý den - proč ne? Vzala jsem si knížku a při chození si četla, občas si sedla na lavičku. Na noc jsem si pak brala dceru do postele a kojila průběžně celou noc, ani jsem nevědala kolikrát.

sikkacirek
6. kvě 2024

nám první dítě nespalo prvních patnáct měsíců déle než 20 minut :D, měl třeba dva týdny abyl vzhůru deset hodin vkuse 😂 nikdo mi to nevěřil dokud to neviděl, spala jsem průměrně tak čtyři trhaný hodiny denně do toho roku a půl, pořád nechápu, jak jsem to přežila. ...spal jen venku v kočárku, který ale musel jezdit, každý den jsem dala i dvacet km ve vedrech, dešti, vánicích...bez šátku a nosítka bych byla úplně v hajzlu přes den, jako teď se tomu směju, ale bylo to strašný...v noci imrvere na prsu, jinak řev :D pak pomohl trochu odstav, ale celou noc spal poprvé až ve 2,5 letech a přes den nespí od 1,5 roku :D...druhý dítě si zas dělalo noční pauzy třeba čtyři hodiny a v pět usla a vzbudil se syn :D....nevím vlastně, co bylo horší :D....ale jednou to skončí!!!!!! Já byla fakt živa na cukru tehdy :D

aktakd
6. kvě 2024

Šátek nebo s ním ležet v posteli, kojit a k tomu se obklopit seriálem a spoustou jídla.

me_druhe_ja
6. kvě 2024

@merunka2024 dcera nespala první rok. Až jsem ji odstavila, začala spát krásně. Ona nespala nikdy a nikde: postýlka, kočárek, nosítko.... vyzkoušela jsem vše. Vždy.to bylo těch 15-30min. Nespala ani v noci, budila se po hodině, výjimečně vydržela 2 hodiny. Někdy se budila i 3x do hodiny.
U nás to vyřešil odstav. Odstavila jsem v 10,5m a do měsíce spala nádherně celou noc a spí krásně do teď (3 roky a čtvrt).

fyii
7. kvě 2024

@merunka2024 taky jsem to zazila a to spal jeste jen v kocarku, ktery jel.. takze jestli ti spi ve stojicim tak jsi na tom dobre🙂
Vis co me pomohlo, hnizdecko.. narvala jsem mu to hnizdo klidne i do kocarku.. proste potreboval byt natesno.. v zavinovacce a hnizde... kdyz bylo vedro tu zavinovacku jsem mu potom rozlepila.. mela jsem takovou tu na suchace... jinak teda taky noseni v nositku mela jsem nejaky ergobag nebo neco takovyho... Ja ho 2-3 hod uspavala a on se po 20 min budil.. tragedie.. pak jsem ho uz kojila jen vleze, aby u toho vytuhnul, zadny prebalovani nic.. proste odpadnul a spal.. Mel hrozny nadymani, a nepomohlo nic az v 5 mes jak se zacal vic hybat tak to preslo...

andreacantu
8. kvě 2024

@merunka2024 jo to samy u nas se nespalo pet tydnu a pak se to zlomilo ted je to totalni spavec 🙏
V podstate prvni dva mesice nez pevneho zavinuti se hned budila. Dost ji bolelo brisko. Hodne jsme cvicili na brisko a bylo to lepsi prestaly koliky. Pres den hodne v satku a nebo kocarku.
Vydrz najdete si svuj system jen to chce zkouset.