Jak se uklidnit, když se mnou cloumají emoce?

22. dub 2024

Zdravim. Prave jsem se zavrela pred svymi detmi, abych je neserezala. Pujcila jsem jim vyjimecne muj stary mobil, aby si mohli zahrat hru, kdyz jsou nemocni. Mobil je stary, zasekava se. Decka se vztekaji, hadaji se mezi sebou, rvou. Mobil jsem sebrala. Hysterie. Mam chut vrazdit. Domlouvani nepomaha. Rvou. Dcera rve. Jeci. Zacalo to uz snidani. Nechteli jist to, co jsem jim pripravila. Ok. Nejsem prece zla maminka. Pak ten telefon. Do toho zase furt rev. Ja uz nemuzu. Jsem na pokraji sil. Chci, abychom meli harmonicke rano. Aby byla pohoda. Ale vse, co udelam, je spatne. Kdyz jim vyhovim, tak je zase nejaky problem. Uz mi z toho hrabe.
Jak se mam, prosim uklidnit? Jake mate metody? Jsem zavrena na venkovnim zachode. Je mi zima. Hluboky nadech a vydech nepomaha. Kdyz si lehnu do sve loznice, skacou mi po hlave.
Dekuji za rady a tipy, jak zvladnout sve emoce a ty deti, ktere samozrejme miluji nade vse, neprohodim oknem.

sorboni30
22. dub 2024

Znám to.. Sedni si k nim a řekni jim narovinu, že jsi unavená. Zeptej se jich zda tě mají rádi? Přeje nechtějí aby o tebe přišli. Chápeš, že jsou nemocní, není jim dobře a nezvládají emoce, tím že se hádají ze sebe dostávají to co v sobě dusi.. ale tím ubližují i tobě, protože je máš ráda, chceš jim pomoct a nevíš jak. Zeptej se jich co by chtěli dělat. V klidu bez křiku. Zda si chtějí zpříjemnit pobyt něčím v tv, hrou nebo pokud nemají horečky ti pomoct něco uvařit? Ty si udělej dobrý čaj..zklidni se uvnitř. Děti mají emoce které neumí tak ovládat jako my dospělí. Oni neumi jít, zavřít se jako my a prostě přemýšlet co je není špatně. Jsou otevřené, upřímnw, narovinu dělají vše co je zrovna napadne a cítí. Zkus se do nich vzít. Zas je dobře, že se do sebe neuzavírají.. prožívají vše naplno. Mají to občas těžké.. doporučuju abyste si sedli všichni k nějakému filmu nebo pohádce u tv. Aby byli u tebe a ty je hladila. Zklidnite se všichni..
Jinak mám doma 9 lete kluky a 2 letou dceru. Někdy je to fakt náročné.. ale za každým mráčkem vyjde sluníčko 🙏

adelisss
22. dub 2024

Někdy je den blbec. Nám vždycky pomohlo vypadnout ven na čerstvý vzduch. A třeba neřešit, že děcko nesnídá. Jeho problém, sladkosti stejně nebudou. A sobě na nervy hořčík a b-komplex :D

irmamala
22. dub 2024

Prosecco🥂

mourovatakocka
22. dub 2024

Já zkouším ledacos. Když je den na kosočtverec, nějaké domlouvání je k smíchu, dýchání či počítání v duchu vede leda k většímu nasr@. Jsou dny, kdy zkouším, co se dá. Hodně se mi osvědčilo šoupnout miláčky mužovi, ať si je taky užije ❤️ Jenže to taky nepomůže vždycky a ne vždycky to jde. Nejvíc většinou zklidní situaci, když bouchnu 🙈 Já se uvolním a ti malí syčáci usoudí, že game over. Děsivé 🤣 ale fakt je to to jediné, co fakt pomůže, když to je hodně špatné.
Jinak taková hraběcí rada, nejhorší je v něco přehnaně doufat a očekávat. To takhle taky dopředu doufám, že budeme mít sluníčkové ráno a pak jde všechno do kopru, já jsem napnutá a jak se dětičkám něco nelíbí (= obvykle všechno 😉), tak všichni reagujeme hůř než normálně.

martinka_33
22. dub 2024

Chlast, lexaurin, tvrdé drogy? 😀
Hele tohle bych taky potrebovala vedet. Moje deti maji vrozeny talent me vytočit k nepříčetnosti a fakt nekdy mam chut je zakousnout...

martinka_33
22. dub 2024

@mourovatakocka muj muž bere roha, ale oni ti miláčci nejsou jeho, tak mam smolíka. I když... trochu podpory by mi nevadilo.

palja
22. dub 2024

To je jak kdyby si psala o nás, a to ani děti nemusí být nemocné. Sotva vstavnou, tak jsou v sobě. Řvou, rvou se, perou, hádají se. Čím lepší program pro ně vymyslím, tím jsou víc nevděčné, uřvané, víc se perou atd.
Já jsem se už naučila to přecházet, prostě je nechám ať se rvou a řvou a sama si pustím třeba film. Nemám náladu a ani nechce je pořád okrikovat a být jako matka saň, která jen přiletí a všechno jim zakáže. Jinak bych se z nich zbláznila.
Máme holky 2 a 6 let.
Takže je prostě nechám a jsu si nějak relaxovat. Jen hlídám, aby třeba nevypadly z okna nebo aby se nezabily. Pak se uklidí bordel, který udělaly a jde se ven.
Jinak bych se z nich zbláznila. Mám je ráda, ale takhle jsem si rodičovství nepředstavovala.

sorboni30
22. dub 2024

@palja jsem ráda, že nejsem sama a má to hodně maminek stejně. Kluci 9 let dvojčata se stále rvou, je rev a malá dvouletá rve s nima. No někdy je to očistec.. ale hlavně, že jsou zdraví 🙈♥️✌️