Z cytologie mi vyšel HPV 33, co vše jste podstupovaly?

juliemichal
6. pro 2015

Ahojky holky,s cytologie mi vyšel vir 33,je tu některá,které tento vir taky vyšel.Zajímalo by mě co jste všechno podstupovaly atd.
Mi dr doporučil očkování za 7500 jak jste postupovaly s tímto virem vy?děkuji 🙂

zlatulka89
6. pro 2015

ahoj ,HPV mám taky,ale jestli 33 to nevím. Dr. mi žádné očko nedoporučil, jen teda musím co 3 měsíce docházet na kontrolu a co jsem se dočetla ,tak je lepší trošku změnit strávovací návyky a posílit imunitu. 😉

juliemichal
autor
6. pro 2015

@zlatulka89 děkuji no mi právě dr nic o kontrolách neříkal,jedině o těch injekcích ☹ ani o změně stravy nic mi neříkal ☹ nevím zda nevyměnit gynekologa nebo car.u mého gynekologa mi vyšlo s cytologie jen nějaké ty změny a v caru mi vyšel právě ten vir 33 ☹ a jak jsem si dočetla na netu tak to je nejrizikovější faktor ☹

zlatulka89
6. pro 2015

@juliemichal koukám,že jsi taky z Ostravy, pokud můžu doporučit - tak gynekologie Gynet , konkrétně se tím zabývá dr Gráf. hodně holek i z koníka jsou tam spokojené. 😉 ty kontroly jsou nejdůležitější,aby se právě vše včas podchytilo a hlídaly se změny na čípku !

juliemichal
autor
6. pro 2015

@zlatulka89 děkuji moc 🙂 já jsem právě chodila do gynetu v Orlové,bydlela jsem tam min rok.a vůbec se mi tam jejich péče nelíbila ☹ tak se bojím,že by to tady bylo stejné jak v Orlové ☹ jinak já chodím k dr Škůtovy do centra.jak to tam je vlastně s objednáním a kde tady je ten gynet?děkuji 🙂

juliemichal
autor
6. pro 2015

@zlatulka89 jo a ještě mi můj dr říkal,že prý mu dělá cytologii nejlepší cytolog s Ostravy tak vůbec netuším ☹ ale asi teda přejdu do toho gynetu 🙂

zlatulka89
6. pro 2015

@juliemichal Gráf který se na to specializuje je z Ostravy-Zábřehu - zastávka kino Luna (koukni na jejich webovky), hezky si stebou otom popovídá , udělá stěry, řekne pak v jakém rozmezí se chodí na KO a pak ti pošlou sms za jak dlouho máš přijít podle výsledků. Já prvně měla lepší výsledky, tak jsem měla KO za půl roku, teďka horší tak mám jít za 3 měsíce, fakt to hlídají. Já v Gynetu v tom zábřehu byla u více dokorů a zatím jsem byla hodně spokojená. tak snad budeš taky. není nad doktora, který tě pořádně "hlídá"

juliemichal
autor
6. pro 2015

@zlatulka89 děkuji moc a tam si můžu říct,ke kterému dr bych chtěla jít? 🙂 a máš pravdu je dobře,když tě doktor pořádně hlídá 🙂 mi měl můj dr udělat minulý měsíc znova stěry a neudělal je ☹ byla jsem u něj ohledně nemocenské a tak se mnou jenom mluvit a ty stěry neudělal.16.12 mám dojít znova tak se mu připomenu aby mi udělal stěry.a pokud mi teda ukončí nemocenskou a stěry neudělá tak přejdu a budu o dost radši když mě doktor bude hlídat a ne kašlat tak jak ten můj ☹

zlatulka89
6. pro 2015

@juliemichal ano, můžeš říct ke kterému chceš. Já původně chodila v těhotenství k jinému,ale po porodu jsem kvůli tomu HPV přešla k němu. tak držím palce,ať to HPV časem zmizne !

juliemichal
autor
6. pro 2015

@zlatulka89 tak to je dobře,že si můžu vybrat ke kterému chci chodit 🙂 a jak to tam je s objednáním a kolik se tam prosím platí vstupní poplatek? 🙂 a tobě taky moc držím palečky aby to HPV časem zmizelo a netrápilo tě 🙂

emisekkk
6. pro 2015

Já jsem se s HPV potýkala hodně dlouho, oni čekají, zda se s tím tělo nevypořádá samo. U mne se díky němu cytologie zhoršovala a pak myslím po 37. roce mi řekli, že už se s tím tělo samo nevypořádá a hnali mne na konizaci. Jenže já jsem zjistila, že jsme těhu. Takže mne celé těhu hlídali, kdyby se to zhoršilo, šla bych pod kudlu i tak, nakonec mne řezali hnedka po šestinedělí. Chodím v Brně ke kapacitě a bavili jsme se i o očkování. Jak jsem tak pochopila, nemá smysl se očkovat, když HPV máš, musela bys počkat, zda se toho tělo nezbaví (případně konizace) a pak naočkovat.

juliemichal
autor
6. pro 2015

@emisekkk děkuji moc,takže na očkování se mám vykašlat,že?stále mě to vrtá hlavou zda jít do toho očka anebo ne.řekla jsem právě o té konizaci čípku,že bych tam ráda šla a dr mi řekl,že když se snažíme tak dlouho o mimi tak,že žádná konizace čípku nehrozí,protože bych potom zase měla problém s otěhotněním ☹ a jak se to teď u tebe projevuje?doufám,že už to je všechno v pořádku 🙂

emisekkk
6. pro 2015

@juliemichal já bych se opravdu nechala naočkovat až HPV mít nebudeš. Jinak mi to přioadá zcela mimo mísu. TBC se taky neočkuje až ve chvíli, kdy onemocníš. Je tedy pravda, že ty máš jeden typ a těch HPV je daleko víc, takže proti ostatním by to bylo už v tuto chvíli.
Já naočkovaná nejsem, dceru nechám jednou naočkovat 100%.
Konizaci mi dělali pouze v lokálním umrtvení, ale vše v pohodě, hned po šestinedělí. Kvůli kojení a atd. CIN vyšlo nakonec II. Takže ještě dobrý. Pak se 3 roky chodí po půl roce na kontrolu a pak už běžné prohlídky. Po půl roce od zákroku mi dělali testy na HPV, zda je to ve stěrech a dobrý, takže vzali všechnu špatnou tkáň. Když jsem byla těhu, tak kontroly každé 3 měsíce.

Ničeho se neboj, jen choď na předepsané kontroly a těhotni. Někdy se to po těhu i samo vyhojí díky hormonům. Otěhotnění není o nic problematičtějsí po konizaci či před. Ale já myslím, že sice máš HPV, ale cytologie nevyšla tak katastroficky, abys musela hned na konizaci. Oni to opravdu dlouho jen sledují. A třeba si tělo poradí samo.

emisekkk
6. pro 2015

Jo a HPV je promořeno až 80% lidí, tedy že se s ním během svého života potkalo, jen se toho někdo nezbaví a může to mít dopad třeba na čípek. Takže chodit pravidelně na stěry. Mě když to řekli, tak jsem byla v šoku, ale s odstupem času - fakt se neboj jen hlídat a hlídat.

juliemichal
autor
7. pro 2015

@emisekkk děkuji moc.no mi právě v caru chtějí jedině naočkovat a to hned ☹ a já do toho teda nechci jít,když by se to třebas nevyplatilo.dr v caru mi říkal,že mi to potom může rozežrat sliznici ☹ a jak jsem mu řekla o konizaci tak mi řekl,že to se v mé situaci nedělá ☹ potom jsem se ptala mého gynekologa a můj gynekolog mi řekl,že mám poslouchat dr s caru a nechat se naočkovat a nezahrávat si ☹ a,že mi konizaci teda neudělá,když se už tak dlouho snažíme o mimi ☹ je to moc dobře,že po té konizaci už ten HPV vir nemáš 🙂 jo a na kontroly mě právě vůbec nikdo nepozval ☹ no já jsem taky právě s toho v šoku a mám s toho docela strach ☹ kdyby mě aspoň na ty kontroly někdo pozval buď můj gynekolog anebo gynekolog s caru ☹

emisekkk
7. pro 2015

@juliemichal kontroly Ti řeknou dle stěrů z čípku, možná to máš negativní a HPV Ti s čípkem nic neudělal - takže to jsou pak standardní prohlídky jednou za rok. Rozhodně bych se ale zeptala na dyndě, kdy znovu na kontrolu - tedy cytologii. Oni někdy ani sami neřeknou - paka. Vážně se není čeho obávat. Já osobně bych se očkovat nenechala a taky nakonec nenechala, ale víc lidí víc názorů.
Mrkni:
http://www.konizace.info/hpv
a v dalších záložkách je vše ostatní o čípku.

juliemichal
autor
7. pro 2015

@emisekkk děkuji no mi kontrolu měl můj gynekolog udělat min měsíc a nějak se na to asi vykašlal ☹ 16.12 tam jdu znova tak ho poprosím zda by mi nemohl udělat zase stěry a uvidíme co mi řekne.a děkuji za odkaz jdu se juknout 🙂

verka4d
8. pro 2015

Já jsem byla s HPV viry sledována čtyři roky. Nejdřív to bylo v normě,kontrola co půl roku. Mezitím jsem otěhotněla a porodila. Zase pravidelné kontroly co půl roku a když malá měla dva roky,viry se dost rozšířily a výsledky už byly docela špatné,takže konizace. V lokální anestezii,ambulantně,nebolí to,taky jsem na to byla v Ostravě. Tam jsem zjistila,že to není nic výjimečného,byla nás tam na ten zákrok řada. Po konizaci kontrola po několika týdnech,už nevím přesně a pak zase co půl roku. Mezitím jsem znova otěhotněla a porodila. Těhotenství i porod naprosto v pořádku,konizace na to neměla žádný vliv. Teď je to šest let,co mi to našli a dvai a půl roku od konizace,na kontrole jsem byla v březnu a byla v pořádku,no už bych se zase měla objednat 🙂
Přeji hodně štěstí. No a taky jsem nechápala,proč jsem šla na konizaci až po takové době,když už to opravdu začal být velký problém. Doktor říkal,že ještě pár měsíců a bylo by zle. Tak nevím,proč na ty zákroky neposílají dříve,stačilo by odebrat menší část tkáně a bylo by,ne?

juliemichal
autor
8. pro 2015

@verka4d ahojky no já teda pokud,mi dr toho 16.12 ukončí nemocenskou tak přejdu do toho gynetu a bude klid... jak mi tady psala @zlatulka89 tak je tam doktor co se v tom zabývá,tak by možná něco vyzkoumal a možná by mě poslal i na tu konizaci,taky mám strach,že to u mě dojde tak daleko,že bude třebas pozdě ☹ jako já souhlasím s tou konizací a určitě bych do toho šla,tak nevím na co doktoři čekají ☹ jsem s toho docela nervní,protože nechápu proč na to kašlou ☹ a ano máš pravdu taky nechápu proč ty zákroky nedělají,odebrali by jen menší část tkáně a bylo by to ok ☹ jsem ráda,že je to u tebe už v pořádku 🙂

verka4d
9. pro 2015

@juliemichal No doktor mi pak vysvětloval,že není třeba hned "řezat",že stačí pravidelně sledovat. Jenomže ono nejdřív pořád v pohodě,nic se neděje a pak honem honem... Pak mi řekl,že v té laboratoři,kde zkoumají ty stěry z čípku,to prostě nějaký pan histolog ne úplně správně vyhodnotil,že se to prostě může stát,že jsme všichni lidé. Tak jasně,nikdo nejsme neomylní,ale pokud se zdraví týká,výsledky by přece měly být co nejpřesnější,že... Oni si ti doktoři neuvědomují,že člověk má z toho nervy,pořád na to musí myslet,byla jsem vždycky hrozně nervozní,když se blížila ta půlroční kontrola,člověk pak žije v takovém neustálém stresu ☹ Doktoři to asi berou jako běžnou věc,ale pro nás je to samozřejmě těžké. Fakt nejlíp jít na tu konizaci a je klid. Kamarádka na to musela jít dvakrát,protože napoprvé se neodstranilo všechno,ale napodruhé už naprosto v pořádku. Člověku se pak fakt hrozně uleví. A opravdu,nebolí to,je to rychlé a účinné.
Tak ti z celého srdce přeji,ať i ty máš vše v pořádku a můžeš to konečně hodit za hlavu. 🙂

juliemichal
autor
9. pro 2015

@verka4d no nejhorší je,že mi nikdo nechce udělat kontrolní stěry ☹ můj gynekolog mi měl dělat min měsíc stěry a nějak se na to vyprdl,nebo vůbec netuším ☹ v caru jak mi přišli na ten vir tak mi jen řekli o té injekci a nic o kontrolních stěrech a já jsem s toho fakt na hrušku,nevím co si o tom mám myslet.a ano máš pravdu histologové se můžou splést,ale proč potom nevyžádají další stěry nebo něco? ☹ jsem s toho docela špatná a mám s toho strach,nejraději bych fakt šla na tu konizaci,já s toho strach nemám,ale mám 2 děti tak pro ně udělám vše abych tu s nimi mohla být co nejdéle ☹ a ještě se snažíme 42 měsíců o třetí dítko.jako jsem s toho fakt nervní a nevím co si o tom myslet ☹ a moc děkuji,jsi moc hodná 🙂

verka4d
9. pro 2015

@juliemichal Chodila jsem ke gynekologovi,který se právě tady na to specializoval,takže s ním jsem měla pocit,že to prostě bude všechno o.k. Teď už je bohužel v důchodu. A takhle pesimisticky rozhodně neuvažuj!! Být s dětma co nejdéle...Neboj,na to se neumírá 🙂 Člověk je z toho vystresovaný,to jo,ale ty viry jsou pouze stadium před tou nemocí,ne samotná nemoc!! Na kontrolní stěry bych určitě upozornila a vyžadovala je. Taky bych jim tam vysvětlila,že se prostě bojím a potřebuju co nejvíce informací k uklidnění,určitě to pochopí a vysvětlí 🙂 Já když jsem na to přišla,taky jsem měla dvě děti a taky jsem uvažovala všelijak... ale dostatek informací a skvělý přístup doktora a vysvětlení mi fakt pomohlo. Zatím se opravdu nemusíš bát,nemoc ještě nepropukla a pokud budeš hlídaná a chodit na pravidelné kontroly,bude to v pořádku,fakt 😎
Potřetí jsem otěhotněla,když už jsem o virech věděla a chodila na kontroly. Těhotenství na tom nic neměnilo,jen byla jedna prohlídka navíc,právě kvůli stěrům. Výsledky byly pořád stejné,takže se nic neměnilo. Ptala jsem se,co když bude v těhotenství nutné provést konizaci,jestli to bude nějaký problém. Doktor říkal,že ne,že i těhotné chodí na konizaci,jen se to u nich nedělá ambulantně,ale musí být dva dny v nemocnici,tak to taky není taková hrůza. Pro miminko to prý žádný problém nepředstavuje. A pak jsem dva roky po konozaci otěhotněla počtvrté 🙂 V porodnici na kontrole mi řekli,že prodělaná konizace většinou nemá vliv na těhotenství ani porod a už vůbec ne otěhotnění 🙂
Jediné,co se může přihodit je,že se miminko narodí trošku dřív,protože zkrácený čípek to prostě ke konci neudrží. Nebo jizva na čípku může zpomalit porod,ale to prý pak stačí jeden hmat a vše se zase rozjede. No já jsem nerodila ani dřív ani jsem neměla u porodu problémy,takže fakt v pohodě. To jen aby ses nebála,kdybys třeba otěhotněla,což ti opravdu upřímně přeji,protože je to fakt super mít víc dětí 😀
A jak říkám,žádné ponuré myšlenky!! V klidu,ty viry má fakt spousta a spousta holek. Nemoc může propuknout u těch nehlídaných,protože o tom neví a nikdo je nesleduje,to ale není tvůj případ!! Ty o tom víš i doktor o tom ví,kdyby se dělo něco zásadního,určitě tě na tu konizaci pošle.
A ještě k tomu očkování: Mi taky doporučili,když u mě ty viry našli,že bych na očkování jít měla,i když už je mám,že prý se může stát,že se pak s tím tělo vypořádá samo,tak nevím...Na očkování jsem nešla,ale užívala jsem EVELOR,to mi doporučilo nezávisle na sobě několik doktorů,když tak se na to zkus poptat.
Přeji pěkný den !! 😀

zlatulka89
10. pro 2015

@juliemichal až dneska jsem tady opět. a s poplatkem bohužel nevím :-/