Rodičovský příspěvek. Úřad práce nebo OSVČ?

katushenka
1. bře 2024

Už se v tom dost motám a potřebovala bych poradit: Za pár dní mi končí rodičovská dovolená a bohužel mi zaměstnavatel nevyšel vstříc, neprodlouží mi RD na 3 a půl roku ( dcerka by nastoupila do školky). Ale rodičovský příspěvek pobírám až do konce letních prázdnin. Zároveň jsem osvč ( drobné šití jako malinkatý přivýdělek) Tak a teď nevím. Chápu dobře, že se buď mohu přihlásit na ÚP ale musím přerušit živnost. Nebo je tedy možnost si do těch 4let ( pokud si prodloužím pobírání RP do března 2025, kdy budou dceři 4roky) přivydělat jako OSVČ ( vedlejší činnost) nebo chodit na brigády ( DPP nebo DPČ.. ? Co mě bude limitovat, na co si dát pozor? Bude moct chodit dcerka od podzimu do školky? ( 4hodiny?) Z čeho se bude počítat soc. a zdrav. poj..... Moc díky! Vím, že změny nějaké nastaly v roce 2024....

kristyn86
1. bře 2024

Kdyz si prodlouzis rodicak do 4 let,muzes mit na vedlejsi cinnost OSVC. Dite muze do skolky neomezene. A klidne k tomu muzes mit brigady neomezene...Tato varianta vyjde nejlepe. Kdyz pujdes na UP budes muset prerusit zivnost. Takhle to mela kamaradka kadernice.