Praktická kniha o výchově, máte tip?

verundice
17. led 2016

Dobrý den maminky, máte některá tip na knihu o výchově s praktickými radami? Mám 16m chlapečka a právě řeším braní hraček dětem, vztekání se při jakémkoliv zákazu, braní něčeho apod., šibalský smích jako reakce na naše NE, vyžadování naší přítomnosti v noci atd. atd.....CHtěla bych knihu s konkrétními praktickými radami (ne taková ta obecná "zaklínadla na všechno", jak dítě potřebuje lásku a kontakt rodičů - ne, že bych s tím nesouhlasila, ale to mi v tu chvíli moc nepomůže), ideálné třeba i věkově diferencovanou, protože jinak asi budu řešit braní hraček u 16m a u tříletého dítěte, třeba kde je popsáno co už chápe takhle staré dítě, co ještě ne..... Předem moc děkuji za tipy!

jardicka
17. led 2016

nevím jestli to pomůže, ale mám doma ,,Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly", je sice určená na děti od dvou let. Našemu malýmu je zatím 14 měsíců, takže si to spíš tak studuju dopředu, ale věřim tomu že některé rady co v knížce jsou, tak se dají aplikovat i na menší děti. Je v ní spoustu příkladů a příběhů rodičů o aplikaci jednotlivých metod. Docela se mi ta knížka líbí a navíc podle ní jedou švagr se švagrovou, kteří mají tříletou holčičku a docela to funguje. Pak mám ještě českou ,,Respektovat a být respektován" zatím jsem jí nečetla, ale dost se v knize odkazují na tu výše uvedenou knížku a spoustu rad je tam podobných. Tak třeba tyhle typy pomůžou 🙂

verundice
autor
17. led 2016

Jo o té první už jsem slyšela, vypadá zajímavě, tak ji asi zkusím, když nic jiného, budu mít nastudováno dopředu, jak píšete vy🙂 díky