Podpora při odplenkování...

lucie7324
17. dub 2024

Dobrý den, ani nevím,jestli potřebuji poradit nebo jen uklidnit,ale syn měl v únoru 2,5 roku, ani ne za měsíc jdeme k zápisu. Už dlouhou dobu chodí na nočník i záchod ( ne pořád, spíš jak se mu chce,ale zná to, umí to!) , ale zároveň se taky pořád dost často počůrává a mně i přijde,že jak kdyby naschvál. Směje se,nedělá si z toho nic, neposlouchá co mu říkám,přijde mi,že když mu to vysvětluju,tak dělá blbosti a nevnima. Někdy vydrží celý den bez pleny a nepocurat se,ale musím celý den ho furt hlídat a říkat mu,nikdy neřekne,že chce čůrat,musím ho prostě zkusit dát na záchod a pak jsou chvíle,kdy se ho zeptám, jestli chce čůrat a řekne ne a zachvilku odběhne někam a pocura se.(Pokud je nahatej,tak chodí krásně na nočník,ale jak má slipy,kalhoty,nemozny).Nebo sedí na gauči a pocura se,i když jsem se ho ptala chvíli předtím. Pak se stane ,že dokonce si i výjimečně řekne,že chce čůrat,ale to málo kdy. Ale celý tohle trvá už strašně dlouho a přijde mi téměř nemožný ho to naučit,vím,že se to někdy zlomí,ale mam strach ,že se to snad do školky nenaučí. Jsem už unavená,jak se furt počůrává,jak někdy krásně celý den vydrží a pak se zas jak naschvál počůrává. Uklidnete mě prosím,že za ten půl rok se to spraví. Pro mě je nejhorší,jak se to dlouho táhne,jak vím,že to umí,ale že se počůrává jen snad proto,že nevnímá,že když chytne tu svoji rozjetou, lítavou ,tak to dělá naschvál,on je na vše strašně chytrej a šikovnej, krásně mluví,vše chápe ,ale tohle jak kdyby vůbec nevnímal. Že mu něco vysvětluju.

nelly_strokova
17. dub 2024

Radu nemám, ale vzpomněla jsem si na svého bráchu, který cca ve dvou letech seděl na koberci uprostřed pokoje, nahý, počůraný a ještě v tom schválně máchal křupky a mámě se smál do obličeje. 😂 Jen na zlehčení, že v tom nejsi sama. 🙉

slavojhouslice
17. dub 2024

@lucie7324 mam zdravou dceru a odplenkovala se az kdyz ji byly ctyri roky a tri mesice. Ale! Nikdy se nepocurala. Proste kdyz nemela plenku, tak zadrzovala, a to klidne i x hodin. Mohli jsme se stavet na hlavu a musela k tomu dojit sama. Nikdy nikomu nebudu doporucovat tzv. indianskou metodu.

denisq
17. dub 2024

@lucie7324 Minulý rok, když jsem šla se synem k zápisu, tak šel s plenou. Měl taky 2.5 roku. V září nastoupil už 100% bez pleny a ve školce se ještě nestála žádná nehoda. Ten půlrok je dlouhá doba a ty mrnata se toho stihnou naučit mnoho.

dendy88
18. dub 2024

@lucie7324 syn byl úplně to samé , čerstvá zkušenost. U nás jsem si teda nemyslela že to dělá naschvál ,ale jinak stejný. Od září ( to mu bylo 2 roky a 5 měsíců ) chodil do školky, všichni ostatní děti byli bez plen . Problém byl právě v tom že si neříkal , když jsem ho pravidelně dávala já a hlídala, tak zvládal být bez plen,ale jen člověk trochu zapomněl,tak se počůral nebo pokakal. Ptát se ho nemělo cenu, to vždycky odpověděl že nepotřebuje. Naučil si říkat teprve teď v březnu , takže měsíc před třetími narozeninami .

kristyneckaa27
18. dub 2024

@lucie7324 dcera šla minulý rok také k zápisu s plenku. V létě se odplenkovala na 100%.

me_druhe_ja
18. dub 2024

@lucie7324 v klidu, dlouhá doba. Navíc stejně s tím nic neuděláš, to musí samo dítě. 🙂
Dcera šla do školky v září, když měla dva a půl s tím, že do té doby chodila na nočník jen doma, když byla nahá. 😀 jinak ven a tak měla vždy plenku. Jinak se počůrala. Tak jsem to prostě riskla s tím, že to odkouka od jiných dětí. 😀 a fakt to klaplo, od toho září se ve školce počůrala myslím jednou nebo dvakrát. Od února tam i spí a zatím žádná nehoda. 🙂 ta školka dětem pomůže celkově se vším. 🙂

dyechampion
18. dub 2024

@lucie7324 s tim nic neudelas, neni jeste vyzralej.
My uspesne odplenkovali az na druhy pokus 2 mesice pred skolkou a bylo mu 2,5 let. Ale proste to poznas, jestli to dite fakt vnima tu potrebu jit na zachod a tak. jinak ve skolce chodej na ty zachody hromadne, takze se mu to pripomina.

krisstina93
18. dub 2024

Má půl roku čas a jestli se nepocurava 10x za dopoledne, tak to neřeš, syn se občas ve školce pocural i ve 4 letech, holt se převlékl a jelo se dal :D