Je to ADHD nebo nějaká porucha?

20. dub 2024

Ahojte, neviem si poradit so synom. Podla mojej mamy ho mam zbit rovno na kruzku, aby nevyvadzal.

Do skolky nechodi, pretoze moze az v predskolskom veku, je to vo vsetkych skolkach okolo nas. Na sukromnu zial peniaze nemame. Sme doma, venujem sa mu, aj ho necham nudid sa, vtedy si vymysla eozne hry. Je laskavy, mily, dakuje, prosi, uz chodi aj sam cikat, niekedy sa necha krmit este, ale vacsinou papa sam, vie si pekne vypytat. Chodim s nim von, aj k nam chodi navsteva, teda kamoska so synom, pekne sa hraju, nahanaju sa, hraju sa vedla seba s autom. Doma nebadam ziadne znaky adhd. Dokonca je schopny hodinu mi sediet vedla mna a citame si, pyta sa, co je co, rozpravame, vysvetlujeme.
ALE!!!!!!
Chodi do vikendovej skolky kazdy druhy tyzden na 2 hodiny uz pol roka. Na poslednych 2 hodinach mam tam byt s nim, pretoze extremne place. Nebol 2 mesiace, a na kruzku ako keby vymeneny. Nepocuv apani ucitelku, nezapaja sa do hry, teda zapoji sa, ale po svojom, uz sme si vysvetlili, ze ked sa tancuje kolo kolo, tak sa chytime za ruky a nelezime na zemi, alebo na minulej hodine bral detom veci z ruky, dnes pozeral co maju jest ostatne a ked tam nie som, tak urcite by aj od nich nieco zobral. Jednoducho keby tam nie som, tak pani ucitelka sa podla mna zblazni kvoli mojmu.
Viem, ze je este maly (cerstvo 3r), ale niektore deti tam su v jeho veku, dokonca aj mladsie a ani 1 dieto sa takto nesprava, ako moj (je tam cca 13 deti). Proste strasnu hanbu citim a uz ked ide vikend a caka nas skolka, tak mam nervy, neviem spat, co zas bude, co ma tam caka. Neustale som ho musela napominat, co sa nemoze robit. Po skolke mam hnacky. Ucitelka je zlata, mila, aj ona ho niekedy napomenula, pocuval ju.
Ak pani ucitelka nieco ukazala, napriklad srdiecko, ktore robila doma, moj zacal kricat, ze to je jeho? Chce ho chytit do ruky a zacal plakat a chcel tam ist zobrat od ucitelky. Uz som ho drzala v ruke nasilua snazil sa mi utiect.

Ako rodic, som tam iba ja s nim.

Do skolky najskor moze az v 4,5.... Ja neviem, co ma caka, ak bude chodit kazdy den.

Bojim sa velmi a mam pocit, ze som v niecom strasne zlyhala. 💔😔😪

1pomnenka
20. dub 2024

S ADHD by jeho chování bylo jiné, až bude ve školce sám, bude poslouchat, neboj se. Z jeho chování bych se nehroutila, je malý.

xxx3d
20. dub 2024

podle mě se chová adekvátně věku a taky tomu, že tam tak dlouho nebyl.
🍀💃

zmrzlinka
20. dub 2024

ADHD podle mne nemá a chová se jako normální dítě.Neni zvyklý na školku proto tak reaguje.