Jak to zvládáte?

jersi3
16. dub 2024

Čaute matky, už sem napůl zblazněná. Jak ti zvládáte se dvěma dětma. ? U mě mají 2r.a4r. starej je v čadu ... Maká od rána do večera...ikdyz nemusí... Já s děckama, do toho práce, domácnost ... Nikoho na pomoc nemám... bohužel.Nevim co mám dělat dřív. Dneska už mi pretekly nervy...jak přišel otec nechala sem mu děti a šla sem prostě do prdele ven se projít...Nevím co dřív .. kdyby aspoň ten starej pomohl... Neee radši hledá práci...nemáme nouzi o nic .... Klidně by mohl uvolnit ale ne ... Teď se tady v tom tápu a přemýšlím že sem zralá na psychiatra.....díky ..

andelka
16. dub 2024

Práce či? Tvoje? Proč? Starší nechodí do školky?
Hele, ale úplně ti rozumím. Moji už mají 12 a 14, ale živě si pamatuju,když jim bylo o 10 let míň. Od 2,5 mladšího jsem chodila 1-2x týdně na brigádu a bylo to super. Hlídala většinou babička, ta mi hodně pomáhala. Otec existoval,ale moc nefungoval. To až po rozvodu.
Nemáš na sebe moc vysoké nároky? Co komunikace s partnerem?
Co bys konkrétně potřebovala,aby ti bylo líp. Kromě toho,že dvě batolata prostě jsou zahul a musí se to nějak přežít.

nektarinka123
16. dub 2024

@jersi3 proc mu rikas tak osklive ze starej? Neklape vam to? S manzelem si o tom mluvila? Rekla jsi mu ze je potrebne aby prilozil ruku k dilu?

gdpr
16. dub 2024

Ja mam rovnaký vekový rozdiel a samozrejme su lepsie aj horšie dni deti cez deň su v skolke ráno a večer sa o ne starám len ja tak isto na mne je celá domácnosť, varenie, nakupu atď., cez víkendy keď je aj muž doma tak spoločne ale víkendy trávime väčšinou mimo domu keď cez týždeň sa ani nevidíme poriadne muz prichádza až okolo 19-20 tak tie víkendy si chceme poriadne užiť. Ale toto je o komunikácii ako si to doma každý zariadi ja som bola na RD pol roka potom som mala HO a po roku som nastúpila do prace a deti DS na pol dna od 2 skolka na cely deň lebo kebyze mam byt 24/7 s nimi tak to by bolo psychicky na mňa veľa tak aspoň mam viac energie na vymyslanie aktivít lebo ten čas s nimi po skolke a cez víkend si chcem s nimi co najviac užiť.

llluckaaa
16. dub 2024

Mne pomohlo nebýt na sebe náročná a co nejlíp si vše zorganizovat, když bylo nejhůř, dělat jen to nejnutnější, minimalizovat činnosti, které me nebavi a nikdo je neocení. Co se domluvíte s chlapem, ze každý den ve stejnou hodinu na 1-2 hodiny odcházís pryč procistit si hlavu (cvičit, na procházku, posedět s kamarádkou) a on v tu dobu zastane některou z domácích činnosti - připravi všem večeři, vykoupe je a nachysta na spaní, … pobav se s nim, ze jsi před zhroucením a musí se u vás něco změnit, ze mate fungovat jako partneři.

krisstina93
16. dub 2024

A proč pracujes, když nemáte nouzi a nevenujes se teda plné dětem? Starší nechodi do školky? Nebo si zaplat uklízečku, jídlo občas kup hotove, ať nemusis vařit apod. Jako ono nejde všechno. Nejde se věnovat dětem, litat kolem baráku, pracovat a ještě mít třeba čas pro sebe, když jsi na všechno sama. Já to mám podobne, muž cele dny v práci, jsem sama na 3 děti (stejny věk jako mas ty plus školák) a psa, ze bych pracovala nepřipada v úvahu, to až budou všichni ve školce aspoň, tak tak stíhám domácnost a děti.

95newmommy2020
16. dub 2024

Já bych to nezvládla.

rosalindamelinda
16. dub 2024

Tyjo, prý nevím, co mám dělat dřív 🙈 Co takové ženy jako vy očekávají, povzbuzení, pochopení nebo radu? Myslím si, že vás nikdo nenutil si pořizovat dvě děti 😝 Upřímně řečeno, pokud se na to někdo necítí, může si pořídit přece jenom jedno dítě...
Já mám taky dvě děti a zvládám. Naštěstí mě teda manžel hodně pomáhá. Každopádně matka se nemůže zbláznit, když se má starat o děti. Chce to klid, zhluboka se nadechnout a začít trochu relaxovat, třeba když děti večer spí. Tolik si to nezabírat a nevyšilovat 😎

aspie83
16. dub 2024

@jersi3 mám děti necelých 20 měsíců od sebe, teď je jim 3 a 5 let a úplně chápu! Manžel nikdy nefungoval, na všechno jsem byla sama, hlídání žádné a myslela jsem, že se zblázním... Teď spolu už přes 8 měsíců nežijeme, jsem s kluky a starým nemocným psem sama, pracuji na plný úvazek a pořád jsem často zralá na psychiatra 🙈🙈🙈 takže neporadím, ale nejsi v tom sama 😉 já si říkám, že kluci porostou, budou samostatnější, pes nás jednoho dne opustí (miluju ho, ale lítat s ním ven často i v noci a s dětmi několikrát denně a vse mu přizpůsobovat je náročné) a bude trochu líp... Snad 😁🙈

prejeta_zaba
16. dub 2024

@rosalindamelinda Och všichni ti tleskáme, jak to sluníčkově zvládáš a jdeme své další děti nacpat do babyboxu, když jsme si měli pořídit jen jedno dovolíme si to někdy nezvládat. 🙄 K čemu přesně má takový příspěvek vyčerpané zakladatelce být?

ai30
16. dub 2024

@prejeta_zaba Zatrollit si.. Podle me je to andromeda v novem kabate..🙄

rosalindamelinda
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nektarinka123
16. dub 2024

@rosalindamelinda jenom si dovolim. Manzel ti nepomaha! To neni tva prace starat se o domacnost a deti (jestli teda nej si dobrovolne doma a muz nosi penize). To je VASE spolecna povinnost. Kdy to zeny pochopite?

llluckaaa
16. dub 2024

@rosalindamelinda tak ses nám tady pochvalila, jak to skvele zvladas, jak to doma manžel funguje, ale chtělo by to zapracovat na empatii, tvuj prispevek tady autorce vůbec nepomůže, skoro by se nebala napsat, ze je úplně na ho.no a potopi ji ještě níž.

rosalindamelinda
16. dub 2024

@nektarinka123 Tady na těchto forech se nedá pochopit nic. Třeba já vůbec nechápu tvůj příspěvek. Nechápu, proč se o mně staráš. Neřeš, kdo mi pomáhá a nepomáhá. Neřeš co je moje a naše povinnost. Tobě jsem taky vůbec nepsala, tak udělej to samé. Jo, nechápu to vtírání a otravování jiných účastníků diskuze, starejte se o sebe a bude tu klid.

rosalindamelinda
16. dub 2024

@llluckaaa No a co se do toho pleteš? Taky se neumíš starat o sebe? Jako, přesně, já jsem napsala té zakladatelce. Takže ona mi může odepsat co chce, ale vám ostatním je po tom velké kulové. Když se vám to nelíbí, tak si toho nevšímejte. Já taky neodpovídám na jiné příspěvky a neotravuju vás ostatní. Napsala jsem si svůj vlastní příspěvek že. Takže čus.

nektarinka123
16. dub 2024

@rosalindamelinda nejaka si vztekla. Dnes ti manzel nepomohl nebo co?

rosalindamelinda
16. dub 2024

@nektarinka123 jsi slepá nebo neumíš číst? nestarej se 😀 je ti po tom ho...

llluckaaa
16. dub 2024

@rosalindamelinda my ti taky můžeme napsat co chceme 😊

rosalindamelinda
16. dub 2024

@llluckaaa nepiš mi nic, napiš zakladatelce, jsi v její diskuzi, takže je slušné napsat zakladatelce... a otravovat jiné lidi, kteří mají jiné názory fakt nemá význam... tím svůj názor určitě nezmění :_D ale chápu, že slepice v kurníku musí kdádat 🙊😂

llluckaaa
16. dub 2024

@rosalindamelinda smůla, já poslouchám jen rozkazy svého nadřízeného kohouta, kokoko 🥹

rosalindamelinda
16. dub 2024

@llluckaaa možná by tě měl poslat co nejdřív na léčení, sbohem a už mi nepiš

nektarinka123
16. dub 2024

@rosalindamelinda oboji. A uklidni se jo? Dospeli a rozumni lide by sme uz mneli vedet ovladat kdyz se jim neco nelibi a reagovat slusne. Zrejmne to u vas nebude takova pohadka kdyz jsi tak nervni vecer.

rosalindamelinda
16. dub 2024

@nektarinka123 pravopis..... jsem úplně v klidu, proč zase narážíš na moje soukromí? já se tě taky neptám na tvého chlapa a tvoje soukromí...takže se laskavě nestarej, doma je to super, ale tohle forum mě stve, to jste asi nepochopily 😀 fakt nechápu to vtírání do cizích lidí, každá se tady ráda plete a kafrá po čem je jí ho... prostě hrozné, já tohle nedělám, takže to nechápu no 😀 já jsem vám nikomu nepsala a přesto mě otravujete mazec🙉

nektarinka123
16. dub 2024

@rosalindamelinda tak proc se sem chodis rozcilovat? Navic ti nikdo nic oskliveho nerekl. V diskuzi si snad muze rict kdo chce co chce a reagovat na koho chce. A uz mi nepis✌️

aktakd
16. dub 2024

@jersi3 Tohle je blbej věk dětí. Věčný bitky, hádky a dohady. Pamatuji si na tohle období. Prchala jsem s nimi ven, jen co to šlo. Doma byli na zabití. Teď je jim o chlup víc a je to mnohem mnohem lepší! Držím palce!

cherie24
Autor odpověď smazal
Zobraz
mafulin
16. dub 2024

Vařit na dva tři dny dopředu, nehrotit to s úklidem, trávit co nejvíc času venku, ať se děcka někde na hřišti zabaví.. promluvit si s manželem. Najít si něco svého- chodit pravidelně cvičit, za kámoškou, něco si přečíst. Mít nějaký svůj relax.

cherie24
16. dub 2024

@jersi3 mě teda přijde,že co má mladší 2 roky,tak už je to pohoda. Taky mám 4 roky a 2 roky a chlap od nevidím do nevidím v práci. Zatím k tomu nemusím řešit práci, z tvého textu je to dost chaotické, jakože řešit svou práci k tomu? Já mám zas místo práce spousty zvířat a kolem 60 pokojových kytek + zahrada užitková i okrasná. Malá půjde do školky až od 4 let (kvůli alergiím) a bohužel hlídání, abych mohla chodit po brigádách, nemáme. Jsou dny, kdy toho mám plné zuby, třeba teď mám před menzes, tak jsem seřvala děti i chlapa 🙈😃 Ale přijde mi, že je to hodně o nastavení v mojí hlavě. Chvíli jsem měla takové období, kdy mě vyloženě všechno už 💩. To vaření, uklízení, hraní si s dětma, pořád řešit bordel a vzteklé děti, ale dost čtu vzdělávací knížky a sledují i různé psychology a přijde mi, že hodně věcí si doma vážně dělám sama. Když se snažím být v pohodě a hlavně hledat si ten čas pro sebe. A to i SOBECKY (jinak by to ani nešlo), tak je v pohodě i soužití všech. Když jsem já nas💩, jsou děti na přes držku a chlap na nakopání do zadku. 😃 Asi ne nadarmo se říká, že žena je základ, od kterého se odvíjí všechno. 🙂

honatko092
16. dub 2024

Jsem na pokraji sil a to mám pomoc od manžela a rodiny. Posílám velkou sílu 🙏 Prostě některé dny přežívám, snažím se zase být co nejvíc venku a taky dost pomohlo, když mi začali 2x týdně vozit obědy 🥰 Mimo téma, ale nesnáším, když se někdo v diskuzích pozastavuje nad tím, proč si někdo dělal dvě děti, když nestíhá...já jsem s jedním dítětem měla režim, pohodu, hezky spalo, stihla jsem vše i pracovat... a protože jsem vždy chtěla dvě děti, tak jsme šli do druhého. NIKDY bych neřekla, že je to tak šílená změna, už nestíhám nic, malá moc nespí ani v noci, já uřícená, unavená a vyčerpaná tady doma krotím divou zvěř. A to jsem si nikdy nemyslela, že se v této situaci ocitnu.

barumrallyebum
17. dub 2024

Je pro neho jednodussi prace nez deti, bohuzel mam doma to same v blede modrem. Holt min uklizet, beztak to nikdo neoceni a nevyvarovat, delat rychlejsi jidla. Doufam, ze jeste neokopavas zahonky a podobne. Proste osekat to co nejvic, nesnazit se vse stihat.