Anovulační cykly-zoufalost..🙁🙁🙁. Lze nějak ovulku nastartovat?

nagojka
24. črc 2020

Ahoj holky,damy,zeny...Zakladam diskuzi protoze potrebuji alespon trochu nejak pozitivne naladit a povzbudit.Tento mesic opet anovulacni cyklus.Je jich mnohem vic nez cyklu s ovulaci...Dnes na utz ani jeden dominantni folikul,nizka sliznice jsem 19DC a cykly mam dlouhe 33dni...Jsem z toho uz tak nestastna a zoufala...Na srpnovy cyklus mam predepsany clostylbegyt...Vsude se docitam jake je to svinstvo a ze spousta tehotenstvi s nim nedopada dobre,nebo se po nem hodne tvori cysty...Lze jeste nak jinak ovulku nastartovat?ted prvni mesic beru FertilUp.
Podari se nekdy otehotnet.??opravdu uz propadam zoufalstvi...A to se snazime 8mesicu..Nedokzu si predstavit Vas,co se snazite treba 4 roky...

veronikav31
24. črc 2020

@nagojka clostilbegyt je sice svinstvo,ale to všechny hormony... já si jej třeba nemůžu vynachválit, díky němu máme 2,5 letého syna...
jinak pro nastartování cyklu a ovulace je dobrá Mateří kašička, Kontryhel apd.
8 měsíců opravdu nic není, poprvé jsem otěhotněla po 2,5 letech snažení, dcerka se nakonec narodila po víc jak 5 letech snažení

tasimia
24. črc 2020

@nagojka podaří, sice nám to trvalo strašně dlouho, ale nakonec se zadařilo. Mě teda sice na anovulacni cykly nic nepomohlo, ani Clostilbegyt, ale držím palce ať zabere.

nagojka
autor
24. črc 2020

@tasimia dekuju...v kvetnu sem mela krasnej dominantni folikul na preventivni prohlidce ale jestli prasknul a dozral netusim...ted dva mesice nic..🙂🙁🙁asi nezbyva nez jen doufat...

nagojka
autor
24. črc 2020

@veronikav31 Kez bys mela pravdu a taky mi pomohl...aspon doufam ze k necemu bude...je mi 28 let,sem si rikala snad uz i ze sem stara na prvni mimco ale to mi doktor vyvratil😂😂5 let snazeni...ty jo...no co se da delat...asi nic..dekuji za nazor a reakci😉

tasimia
24. črc 2020

@nagojka věř mi, nemáš to ani rok, nám se povedlo po 9letech. Přirozeně. Teď kdybych mohla vrátit čas, necpala bych do sebe ze začátku pořád ty hormony. Ale já toho měla více nu.

tasimia
24. črc 2020

Jinak zkus ten kotryhel a gynex, četla jsem, že hodně holkám pomohl. 🙂

nagojka
autor
24. črc 2020

@tasimia ty blaho 9let...to uz bude z miho pritele dedek😂😂je o 13 let starsi nez ja...ja co beru ty vitaminy tak se nesmeji michat s jinymi pripravky na podporu plodnosti...tak ja nevim ale ten kontryhel by snad vadit nemel...mas namysli caj nebo nake tobolky?

tasimia
24. črc 2020

@nagojka podle mě je nejlepší čaj. Sice fakt chuť nic moc (alespoň pro mě) a zajít si pro něho někam do bylinkářství nebo tak.

nagojka
autor
24. črc 2020

@tasimia dobre u nas ve meste je spoustu bylinkarstvi...Dekuji😉😉uskodit mi to snad nemuze🙂hihihi

ba2te
24. črc 2020

Na toto mi pomohl Inofolic. Nebo jen samotnej Inositol v tabletách. 😇

nina004
24. črc 2020

@nagojka A hormonálny profil máš ok? Mne dosť haprovala ovu kôli zvýšenému prolaktínu a slabšiemu PCO. Inak za mňa môžem odporučiť Inositol alebo Inofolic (dlhé cykly mi to neskratilo,ale ovu bola,len bola neskôr.) a tiež hormonálnu jógu.

nagojka
autor
24. črc 2020

@nina004 no prave ze mam o trochu zvyseny hormon AMH ..PCOS lehci formy cyllkly mam pravidelne,menzes taky jen ta ovulka hapruje🙁🙁ja uzivam fertilup a dle slozeni i prijde ze je to podobny...ale jeste se pisivsm na ten inosifol...dekuji

palja
24. črc 2020

My jsme na dceru čekali 2 roky než jsem otěhotněla. Teď se snažíme rok a stále nic. Užívám drmek a fertipronu (doporučuje se něco s inositolem). Mám dlouhé cykly a některé anovulacni. Takže ovulačních mám do roka cca 8-9, tím se šance na početí taky snižuje. Ještě jsem pila i kontryhel, ale ten mi cyklus spíš rozhazel.
Přeju hodně štěstí, aby ste tak dlouho čekat nemuseli 🍀💞

nikishkaaaa
24. črc 2020

@nagojka vyborny je DRMEK 🙂

akmeja
24. črc 2020

Mně na anovulační cykly pomohl Inofolic v sáčcích,je to skutečnej zázrak (neměl by se 2h před a po pít kofein),díky němu sem měla ovulaci a v pohodě sem otěhotněla, pomohl i spoustě holek v okolí. Držím palce...jinak chlapovi sem pro jistotu nasadila Folandrol.

levandulka_fialova
24. črc 2020

@nagojka Aby folikul prasknul a uvolnil vajíčko, měl by ti dr. pro jistotu dát Pregnyl nebo Ovitrelle. Já to tak mám, anovulační cykly, Clostylbegit, pak ta injekce. Když ji nemám, udělá se z folikulu cysta a cyklus anovulační.

mona91
24. črc 2020

@nagojka trochu se té pokusím povzbudit. My se snažili 2,5 roku. Mě řekli v CARu ze jsem neplodna, ze neovuluju. Opravdu ovu testy nic, ultrazvuky nic. Zkusila jsem X přípravku na rozbehnuti ovulace nic. Cyklus rozhazeny jediné co mi zabralo byl Utrogestan. Když mě stimulovali gonalem na IUI tak se mi zvětšit jeden folikul na 17 mm, jeden... sestře by stejně dávce jich nabehlo 29.🤷‍♀️ Pak jsme jednou změnili car tam mi v červnu řekli ze v září ivf, ať si zatím obehnu endokrinologii (stitna žláza mi litala hore dole) tam nasazen euthyrox a poslali mě k psychlozce. V červenci jsem po 2,5 letech zjistila ze jsem těhotná a máme z té mě ,,neplodnosti ,, úžasného zdravého syna . Teď jsem po půl roce snažení znovu těhotná a jen tak mimochodem ovulace proběhla 33DC kdy jsem měla dostat MS. Věřím ze nejsme jediný co to měli takhle a i když doktoři tvrdí ze to nejde stane se i to ze to najednou jde a samo 🙂

andyskarsgard
24. črc 2020

My se snažili 8 let o první miminko, clostilbegyt nepomohl, ani duphaston. Jediné co nám teď v březnu pomohlo bylo ivf, z prvního et jsem otěhotněla a jsem teď ve 20 tt,..

nagojka
autor
24. črc 2020

@levandulka_fialova ano to on mi rikal ze 12DC cyklu mam prijit na utz ze se uvidi zda folikul roste a ze se picha i naka injekce...tak uvidime...sem na to zvedava mam z toho trochu obavu ale doufam...nic jineho mi nezbyva...dnes na utz nebyl ani jeden jedinej dominantni...

nagojka
autor
24. črc 2020

@mona91 dekuji za povzbuzeni...ja mam vajecniky nacpany vajickama k prasknuti...ale zadne nedozrava☹

veronikav31
24. črc 2020

@nagojka injekce je nyní Ovitrell,to je kvůli tomu,aby ovulace skutečně nastala

nagojka
autor
24. črc 2020

@mona91 33Dni trva celej muj cyklus...pritom v kvetnu byl folikul krasnej,dle dr mel prasknout za pet dni ale jestli praskl nevim protoze to bylo na preventivni prohlidce a jeste sem nemela vysledky profilu...je mi normalne do breku...vim ze jsou na tom lidi hur,vase pribehy se stastnym koncem me nabuzuji nadeji a energii...ale...🙁🙁🙁

nagojka
autor
24. črc 2020

@veronikav31 uprime ja tomu vubec nerozumim delam to co mi doktor rekne...tak nak mu duveruju tak doufam ze by si nedovolil udelat neco na hovno...Rekl mi ze infekci az po clostiku...tak ja nevim...uz se ze me stava magor...

veronikav31
24. črc 2020

@nagojka clostil je na růst folikulů-ci-li vajíček, Ovitrell je na spuštění ovulace,aby k ní vůbec došlo. Trochu si to nastuduj,nebudeš v tom mít maglajs

levandulka_fialova
24. črc 2020

@nagojka ANO, to řekl dobře, na začátku cyklu Clostylbegit, cca 12. DC kontrola folikulu, až bude mít ideální velikost, pak injekce na spuštění ovulace. Někdo pak po potvrzené ovulaci bere Utrogestan nebo Duphaston.

nagojka
autor
24. črc 2020

@levandulka_fialova takhle sem si to myslela dekuju moc za ujisteni...🙂diky moc...snad to dobre dopadne

niki1107
24. črc 2020

Nečetla jsem příspěvky, ale vyzkoušej drmek. Vím, že každá jsme jiná, ale mně nastartoval ovulaci po 10ti letech braní antikoncepce, kdy jsem po něm otěhotněla hned druhý cyklus.

niki1107
24. črc 2020

@nagojka Konkrétně Drmek Forte od firmy Adiel. Měla jsem anovulační cykly, dr mi předepsal clostilbegyt, koupila jsem si ho a čekala na ms, abych ho mohla brát, ale ms nedošla, otěhotněla jsem 🙏.

nagojka
autor
24. črc 2020

@niki1107 ty jo tak to je super...kouknu na nej...

rybkaryb
25. črc 2020

Ja jsem clostyl odmitla, ze to je svinstvo. Pozdeji mi nabidli femaru o ktery jsem se docetla samy pozitiva, hlavne pro pcos ma bejt uspesnejsi jak clostyl.
Nam to ale nepomohlo, az ivf.
Kazdopadne doporucuju caj g-smes a urcite ten inositol jak tu uz byl zminenej. Kupovala jsem fertipronu (nejlevnejsi) a mela i tablety inositolu.