Rotaviry. Nechali jste děti očkovat?

hilda4
29. čer 2023

Dali jste svým dětem očkování na rotaviry? Popřípadě Vaše zkušenosti.
Díky.

martt
29. čer 2023

@hilda4 Staršího syna jsem nedala. Mladšího syna na doporučení doktorky ano. K rozhodnutí pomohlo, že ve školce kam chodil starší se ty rotaviry rozšířili a skoro celá školka "padla" .

hilda4
autor
29. čer 2023

@martt a starší syn je chytnul?

lovemusicsun
29. čer 2023

Ani jednu holku jsem neočkovala a obě rotaviry chytly. Ta starší měla blby průběh, bohužel měla komplikace kvůli předešlému onemocnění střev a musela do nemocnice. Mladší byla celkem v pohodě, ale byla preventivně taky hospitalizována s tou starší.
Já bych ale i přesto asi neočkovala. Je to prostě průjmové onemocnění, takových a i horších nemocí děti nachytají víc. Kdyby byla starší dcera v té době zdravá, tak by si to prožila doma pár dní a bylo by po všem.

laxesis
29. čer 2023

Ano nechala. Bez reakce na očko. Rotavir nám nikdy nechytil, vlastně měl průjem asi jen dvakrát zatím (je mu 6 let). Ale malá sousedka tehdy končila na měsíc ve špitále, na základě toho jsme pak jako mimčo očkovali.

jaja01k
29. čer 2023

Já jsem děti očkovat nedala, rotaviry nikdy nechytli.

werik153
29. čer 2023

Ne

pampeliska1313
29. čer 2023

Ano.)

lokesa
29. čer 2023

Ano, obě děti.

jana_zofie
29. čer 2023

Ano, mladsiho. Bez reakce. Rotaviry se nam ale asi vyhnuly (nemyslim si, ze by je starsi dcera mela, mozna nekdy kratsi prujem, ale nic drastickeho). Konzultovala jsem to s lekarkou uz kdyz se narodila dcera. Rikala, ze to doporucuje u miminek, pokud maji sourozence, ktery je casto v kolektivu a mohl by to dotahnout. Takze ji ne, druhe potom ano.

mishka87
29. čer 2023

@hilda4 nechala jsem syna naočkovat a nedostal je, když to ve školce řádilo. Ale on má celkově vynikající imunitu, jakou jsme s mužem měli my jako děti. Jak se rotavirů tehdy bála, protože muž pracoval sice na novorozeneckém screeningu, ale na dětské klinice. Občas musel za primářem nebo přednostou. Jinak bych asi očkovat nenechala.

cherie24
30. čer 2023

My jsme nedávali a rotaviry u nás nedávno řádily. Přinesla je roční z herny. Zas tak hrozné mi to nepřišlo, starší ta vlastně jen jeden den zvracela a druhý jí nebylo moc dobře, ale pak už zas byla úplně ok. Mladší to teda drželo nějakých 8 dní, průběh měla ale celkem mírný. Nejhůř to nesl chlap, který skončil přes noc hospitalizovaný kvůli dehydrataci. Tím, že mu dělali testy v nemocnici víme, že jsme opravdu měli rotaviry. Přímo mu řekli, že ho zkolily dětské rotaviry. 😆 Očkování má myslím jen "zajistit" mírnější průběh, což u nás byl i bez toho očkování. 🙂 Teda krom tatínka, ten doteď tvrdí, že už chtěl sepisovat závěť, jak hrozně mu bylo. 😂

lenickakl
30. čer 2023

Syn je ockovany

martt
30. čer 2023

@hilda4 Nechytil, protože když to tam " řádilo" tak byl doma s virozou. Když jsme se to dozvěděli tak jsme si ho nechali nějakou dobu doma. Ale když jsem slyšela od některých maminek , že skončili až v nemocnici tak jsme mladšího očkovat nechali pro jistotu.

hilda4
autor
30. čer 2023

@cherie24 Mohu se zeptat na věk děti? Děkuji 🙂

tereza0111
30. čer 2023

Nejstarsi nemela, obe mladsi deti uz ano a byla jsem za to vzdycky rada. Mam drobne deti, vicedenni blinkaci viroza pro nas znamenala hrozbu hospitalizace..
Urcite to pomohlo, kdyz se rotaviry objevily, tak starsi s tim bojovala tyden a dost hruza des, mladsi to vetsinou chytli taky, ale projevilo se to jen tak ze jednu noc 2x, 3x blilnkali a rano uz dobre.

pilzzee
30. čer 2023

@hilda4 Ano!

leiladelly
30. čer 2023

Ano. Syn na rotavirozu skoro umřel, tehdy ještě nebyla vakcína. Po této zkušenosti, 3 týdnech na JIP a metabolickém rozvratu jsem neváhala u dcery ani sekundu.

miriam1989
30. čer 2023

Ne a lituju toho (malá měla problémy s bolestma břiška a pak už jsme to nestihli) ,chytla je pak v nemocnici a byl to teda děs. Zvládli jsme to teda doma, ale trpěla jak pes a střeva rozhozený ještě dlouho po. Druhý budu očkovat 100%

anakolut
30. čer 2023

@hilda4 Mám očkované všechny 3 děti. Reakce po očkování nebyla žádná. Prostřední je stejně dostala a bohužel skončila v nemocnici na kapačkách.

kuttu
30. čer 2023

Ano nechala,ve školce rotaviry řádili hodně,3 děti byly v nemocnici, par z nich těžší průběh co zvládly doma, dcera jeden den zvracela, průjem ssi jednou …nicméně…jak ostatní děti trpí často na průjmu a zvracení…dcera ťuk ťuk vůbec👍

sinicka
30. čer 2023

Ne, ani jedno dítě. Nikdy je nechytili, ani je starší nepřitáhli miminu ze školky. Ani neznám nikoho, kdo by je měl. A přijde mi to jako zbytečný pichanec navíc kvůli nemoci, která není život ohrožující. Ale to je čistě můj názor :D

alice180
30. čer 2023

@sinicka dávají se v kapkách do pusy. Není to injekce. A dětem to i chutná.

Ať se každý rozhodne. Za mě lepší kapky do pusy než skončit na kapackach v nemocnici.

sinicka
30. čer 2023

@alice180 aha, to sem nevedela :D

ivkasolavova
30. čer 2023

Ano ,starší syn má ,tehdá to řádilo ve školce a on to naštěstí nechytl ,děti i skončily v nemocnici . Mladší syn nestihl očkování byl nemocný ale kdyby nebyl nemocný tak bych ho tehdá taky nechala

laxesis
30. čer 2023

@sinicka S tím život ohrožující bych byla opatrná, my očkovali nedonošence právě kvůli tomu, že sousedka skoro umřela, byl jí půlrok a o život bojovala měsíc, střeva se jí dávala rok dohromady.. Nebyla žádné nedochůdče, u porodu skoro 5kg, zdravé mimino celou dobu. Já teda vím, že to neobsáhne úplně všechno ta vakcína, ale kvůli pár kapkám se to dá.. Neznám zatím nikoho, kdo by to přes očko chytil ve forně, že by končil na hadičkách na jipu. Chytnout se to samozřejmě dá i tak, ale v mnohem lehčí formě.

Ale ano pochopitelně, je to každého věc a názor🙂 respektuju i neočkující.👍

anakolut
30. čer 2023

@laxesis Tak moje dítě bohužel i přes očkování na těch kapačkách skončila 😔 ale prý je to výjimka.

laxesis
30. čer 2023

@anakolut to je mi líto:( njn výjimky se asi najdou všude

janule0123
30. čer 2023

@hilda4 dětská říkala ze u prvního nedoporucuje protože šance jsou podstatně menší a kryje to jen některý rotaviry a u druhého kvůli skolce ano, protože šance je velká a vykryje to aspoň něco, protože je to pak peklo…

kafr
30. čer 2023

Vyjma novorozence jsme rotaviry chytli celá rodina týden po porodu!!! Takže rotaviry jsou jediné nepovinné očkování, které dcera má a ve školce už se nám to několikrát vyplatilo.

dejvitka
30. čer 2023

@hilda4 ano,obema detem. Zatim nikdy prujmove onemocneni nemeli, v kolektivu pritom vyskyt byl. Tezko posuzovat, jestli by to bez ocka chytli nebo ne. Reakci po vakcinavi nemeli zadnou.