Inkontinence po porodu. Co by pomohlo ?

hanka_one
27. bře 2024

Mám problémy s inkontinencí po druhém porodu. Dítě už má rok a půl, tak se to asi samo už nespraví. Mám kamarádky, které to také řešily a doporučili mi Pulzační vibrační venušiny kuličky Boom Victoria. Jedna kamarádka dokonce říkala, že viděla výsledky už za 3 týdny. Tak bych to chtěla zkusit. Jenže to stojí 15 stovek a to mi z rodičáku úplně nezbývá. Nevíte o nějaké levnější alternativě? Ale chtěla bych určitě tento typ, protože jsou prý skvělý, že cvičí svaly i bez toho, abych se hýbala narozdíl od běžných kuliček. Ráda bych svaly pánevního dna posilovala až večer děti spí (přijde mi to dost intiimní na cvičení veřejně) a to tady zas nemůžu hopsat, aby mi fungovaly i obyčejné kuličky. Nebo nevíte někdo o nějakém slevovém kódu na tyto?
https://www.sexshop.cz/produkt/boom-victoria-pr...

Předem moc děkuji za pomoc, fakt mě t už hodně trápí.

linusha
27. bře 2024

@hanka_one a co obyčejné cvičení pánevního dna? Dá se dělat kdykoliv a nikdo ani neví že cvičíš.

dura175
27. bře 2024

@hanka_one Objevily se mi mírné potíže po odstranění dělohy. Začala jsem cvičit pánevní dno podle videí na YT, např. toto:

https://www.youtube.com/watch?v=XZPHHAN0oVE

nebo toto:

https://www.youtube.com/watch?v=poB9oczzu4U

Nestojí to nic, jenom 10-15 minut času, klidně obden. Případně bych obětovala peníze za návštěvu fyzioterapeuta raději než za kuličky, které "cvičí za tebe".

michaela666
27. bře 2024

Používám ty "obyčejné" asi za 800,- a přijdou mi v pohodě. Malá změna byla znát tak po 3 týdnech a kombinuju to se cvičením pánevního dna.
Ráno/ večer si je zavedu a stačí běžné domácí práce/ procházka venku/ aktivity s dítětem + 10 minut cviků u televize.

mysh_me
27. bře 2024

No verim tomu ze vibracni pulzacni kulicky budou urcite bezva 😏 ale neexistuje nic co “cvici svaly za tebe”, fakt ne. Potrebujes proste cvicit, a to za tebe zadna pomucka nevyresi.

kacka1994
27. bře 2024

existuje i vaginalni zavazi/cinky 🙂 ja koupila set 3 za cca 700 🙂 Ale uprimne s tim moc necvicim, radeji cvicim kegelovy cviky - vedome vtahovani.
Strasili me prolapsem v po porodu a jsem uplne v poradku od konce seatinedeli. Zvladam skoky, beh i vzpirani - jsem 4mesice od porodu (3. dite pres 4kila). Rozhodne to jde i bez specialnich pomucek. To uz bych radeji investovala do fyzioterapie.

lenerka1
28. bře 2024

Sama bych se do indikace takového cvičení při problémech nepouštěla, raději konzultovat s fyzio, ať se tím problémy nezhorší.

hanka_one
autor
3. dub 2024

@linusha jsem spíše technický typ 😉

hanka_one
autor
3. dub 2024

@mysh_me fakt existuje, koukni na ten odkaz 😉

hanka_one
autor
3. dub 2024

@dura175 já jsem spíš na tu techniku 😉 Určitě chci jít touto cestou

adelisss
3. dub 2024

S klasickými Venušinými kuličkami se nemusí jen hopsat. Dají se pomocí svalů pánevního dna vtahovat a zase vytlačovat z vagíny například. Mám obyčejné Venušiny kuličky Alive za 300,- a při cvičení tak 3x týdně už poznám posun řekněme za 2-3 týdny. Ale nevím, jak moc velký problém máš ty, jestli to u tebe nebude fungovat jinak. Jinak existuje například i jóga na pánevní dno. Kdysi jsem si zaplatila lekci on-line (cca 200,-).