Pokračující protisměrná sedačka. Máte tip na prodejnu v Královohradeckém kraji, kde je velký výběr?

martulka88
19. srp 2022

Ahoj, pomalu a jistě koukáme po sedačce po vajíčku - není rozhodující značka auta, máme dvě. Rádi bychom sedačku do 18kg a pak až do 36kg.
Co se týče bezpečnosti v autě, tak je to pro nás priorita. Jezdíme dálky, syn spinká v autě, proto chceme protisměrnou. Nesedí, takže vhodná pro ležícího. Zároveň, aby měla i isofix. Určitě nechceme sedačku s pultíkem, ale pásy. Kdyby byla možnost polohování, bylo by to fajn.
Vajíčko máme Britax a chtěli jsme i pokračující, ale tu do 18kg. Ale jsou dost široké (náš prďola je dlouhý, ale hubený) a nelze do nich dát výplň. Tak pak nám byla nabídnuta Joie, která je vhodná od narození, ale je až do 36kg, což se nám moc nechce.
Byli jsme v prodejně v HK - John Nell, zatím bez malého a přijde mi, že jsou jen tyto dvě možnosti. Nebo víte o prodejně v Královéhradeckém kraji, kde je velký výběr?

pe_tu_ss_ka
19. srp 2022

@martulka88 žádná pokračovací není vhodná pro 6 měsíční miminko. Jestli je Vaše malé, koukněte po větším (klippan dinofix, cybex cloud z, apod). Záleží jestli má dlouhý trup nebo nohy. Většinou vydrží nejméně do 85cm. Nesmí koukat hlava, nohy koukat budou už pořád i z pokračovacích. Jediné vhodné sedačky pro nesedící jsou klippan kiss2 nebo besafe izi turn B (to označení B jd důležité). Jinak do pokračovacích teprve až 2 měsíce sám sedí. Jinak je to pasivní posezení ničí se mu páteř. Pokud to jde, alespoň do roka vydržet ve vejci. Je pro takhle malá miminka nejlepší.
Jinak my měli syna ve vejci cybex cloud q (předešlá verze Z) a vydržel do 16m (nějakých 83cm a 11kg). Pak přešel do čistě protisměrné axkid minikid 2, je na pásy (0-25kg). Opravdu máte čas na pokračovací.

zirafka11
19. srp 2022

Pro nesediciho jsou vhodné jen 2 sedačky. Klippan Kiss a besafe izi turn B.

zuzita15
19. srp 2022

Besafe iZi plus 0-25kg, mam taky drobne deti a v tehle jsou v pohode. Neni na isofix, ale ma svedsky plus test, urcite neni mene bezpecna, naopak
Ted ji budu davat jako pokracovaci mladsi dceri, ktera ma 8.5kg. Mam dojem, ze ma i vyndavaci vlozku, ale nepamatuju si to presne

nina004
19. srp 2022

@martulka88 Máme Nuna prym. Ale my sme do nej dávali malého až po roku, dovtedy bol vo vajíčku, ktoré je podľa mňa najbezpečnejšie. Inak je to výborná autosedačka, dá sa polohovať, je otočná, má dva poťahy. Syn je v sedačke veľmi spokojný. A ja som s kúpou tiež veľmi spokojná. Veľmi pekne vedia poradiť v Centre autosedaček, Čestlice. Vyskúšajú sedačku do auta aj posadia dieťatko. Ono ešte aj sklon sedadiel v aute robí veľa.

badyr
19. srp 2022

@martulka88 po vajíčku jsme měli Britax dualfix m-size, tak tuším nějaká vložka jde dát, dá se dát skoro do úplného lehu, takže super i na dlouhé cestování. Teď nám v ní jezdí dcera a je také spokojená. Sedačka je otočná, takže lze vozit po/proti směru.

martulka88
autor
19. srp 2022

@pe_tu_ss_ka Vím moc dobře, že vajívko je nejlepší, ale na to jsem se neptala 😊 Kdyby koukaly nožky, neřešíme to 😉. Ale má nejvýš popruhy a nebude to trvat dlouho - do 2měsíců a ani to ne a bude mu to táhnout ramínka dolů a to je problém - je dlouhý v trupu. Víme, že musí sedět 2měsíce (taky furt upozorňuju tchánovce, ať ho nedávají sedat - dělají to od 2 měsíců a já chytám osypky 🤔). Ale malý je dlouhý a hubený a tím, že hodně jezdíme dálky, potřebujem pro něj bezpečné a zároveň pohodlné ležení. Proto to řeším už teď, aychom věděli, jaké možnosti máme. Nesnáším shánění věcí na poslední chvílu (kor teď, kdy se na dost věcí čeká i týdny).

pe_tu_ss_ka
19. srp 2022

@martulka88 neznám moc vejcenod britaxu. U cybex se nikam posouvat popruhy nemusí, je tam posouvací cela ta hlavová opěrka včetně těch pásů. Měli jsme malého také s dlouhým trupem, a vydrželo opravdu dlouho. Možná tedy zkusit nějaké jiné vejce, nebo potom ty dvě výše zmíněné (kiss má integrované vejce a besafe má speciální vložku, která zvládne polohu vejce). Do jiných bych nešla kvůli pasivnímu sedu, žádná se nenapolohuje jako vejce. Zvážila bych centrum autosedaček, autosedačky RC nebo obchod Matýsek, kde Vám určitě poradí a nebudou pro 6m mimino nabízet nesmysly, jako Vám poradili.

michaela666
19. srp 2022

@martulka88 Pokud vám v prodejně nabídli Joie 0-36 kg s tím, že je vhodná od narození, tak hledej jinou prodejnu, protože je to největším kravina co mohli říct. Přece jedna sedačka neochrání tvoje malé miminko i 7 leté dítě v jednom. Nepomůžou sebelepší vložky.
Za sebe bych se bála toho pasivního sedu ( až na dvě zmíněné sedačky s integrovaným vejcem ), žádná pokračovací sedačka neudělá stejnou polohu jako ve vajíčku. Ty zádíčka tam budou prostě špatně, ať uděláš cokoliv. Jaké máte vajíčko teď? Nešlo by pořídit větší?

lizzie02
19. srp 2022

Také jsme byli v HK a paní nám rozmlouvala protisměr, už to se mi nelíbilo, tak moc doporučuji vyjet do Prahy do centra autosedaček, z HK tam jste hned🙂 opravdu poradi, nainstalují do auta🙂 máme pro oba syny Axkid minikid, protisměr do 25 kg🙂

michaela666
19. srp 2022

@martulka88 Teď se dívám, že Britax. Nemám s ním zkušenost, ale nejsou pod zadečkem nějaké vložky nebo klínek co jde vyndat?

martulka88
autor
19. srp 2022

@lizzie02 My nejsme z HK, ale z Trutnova. A Praha je fakt už štreka a kor, když by musel Maty s námi. Sice je pohodář na cesty, ale tohle by bylo už dost za ten den. Proto se snažím najít KHK. Do doby malého jsem si taky říkala protisměr neřeším. Ale dnešní provoz a stačí víc zabrzdit a už lítá hlavička.
@pe_tu_ss_ka No, budem muset možná asi ještě do vajíčka, což mě moc netěší, jelikož to bude jen na chvílu.

pe_tu_ss_ka
19. srp 2022

@martulka88 o trochu bliznnez Praha je obchod Autosedačky RC. Zkuste mrknout na ten dinofix, tam jezdí kolikrát děti i ve 2 letech. Ta je opravdu prostorná. Nebo tu Besafe izi turn B, je do 18kg a má v sobě tu vložku pro miminka. Ale spíš bych šla cestou dinofixu, a pak budete mít větší možnosti výběru, až z něj vyroste.

katule1990
19. srp 2022

@martulka88 My mame hodne hubeny dite (ale teda zatim i maly) a mame Joie Steadi do 18 kg, rekla bych, ze mu sedi pekne a sedi nam i do jednickovy oktavky se skoro dvometrovym manzelem, takze mista vzadu minimum. Jen je teda na pasy, na isofix myslim nejde, ale nezkoumala jsem to, u naseho auta to je pry blbost, neveslo by se to. Celkove jsme se sedackou spokojeni, mela by byt bezpecna a vysla moc pekne i cenove.

zuzita15
19. srp 2022

@martulka88 a proc vlastne musi z vajicka v pul roce? Vajicko je cca do 86cm, to asi jeste nema, ne? A 11-13kg taky urcite ne.

michaela666
19. srp 2022

@katule1990 Steadi máme taky a určitě je to dobrá sedačka, ale rozhodně ne pro 6 měsíční miminko.

katule1990
19. srp 2022

@michaela666 Jasne, to ne, to jsem zapomnela dopsat, ale brala jsem to tak, ze uz to pisou holky nade mnou, ze tak maly dite patri do vajicka a tu pokracovaci az aspon po 2 mesicich, co sedi 🙂. Nasemu uz je rok a trictvrte a vazi kolem 9 kg a ma sotva 80 cm, takze prcek a sedacka mu sedi 👍.

martulka88
autor
19. srp 2022

@zuzita15 Já jsem nikde nenapsala, že ho tam dáme hned teď 😉 Ale už má nanejvýš pásy (má dlouhý trup) a pokud poroste jak teď, tak na podzim mu bude malá 😉

dinanico
19. srp 2022

@martulka88
Ve Vrchlabí nebo v Jilemnici ( nejsem si jistá) je specializovaná prodejna autosedacek zkuste to tam

andelka
20. srp 2022

My máme joie stages, ta je 0- 25 kg.

emillyhk
5. zář 2022

Chápu, že to řešíš v předstihu a že chceš mít novou sedačku doma připravenou. Nám teda vejce vydrželo dlouho (máme na délku spíš průměrné dítě). Pokračovací sedačku máme Joie Every Stage bez isofixu (dělá se i s isofixem). Původně jsme chtěli Joie Stages, která je do 25 kg. Vzhledem k životnosti sedačky opravdu nepočítám, že tuhle bude mít až do těch 36 kg, což je +- 12 let, ale protože už teď je syn spíš robustní/těžší, volili jsme tu pro vyšší váhovou kategorii.
S prodejnou bohužel neporadím, vzhledem k našim požadavkům a k tomu, co máme za auta jsme toho moc na výběr neměli 🤷‍♀️

martulka88
autor
5. zář 2022

Už to máme vyřešené. Byli jsme ve Vrchlabí a museli jsme koupit jedinou možnou variantu a to Britax first class - momentálně musí být bez isofixu (nové auto bude za rok), protisměr a aby byla pro nesedící. Klasické vajíčko pro našeho drobka nejde - zkoušeli jsme nejnovější od Britaxu a ač píší, že je větší, než máme doma my, tak synovi byla malá. A vajíčko, co má teď, tak vydrží max.2měsíce a to fakt je strop, protože už jsou popruhy nejvýš. Nová sedačka bude zhruba do 3let a pak se koupí klasika.