Opakující se gynekologické záněty u holčičky. Jak řešit dál?

27. pro 2023

Už jsem zoufalá. Dceři se pořád ve výtěru objevuje bakterie ze střev. Už měla mastičku i čípky po léčbě je týden/14dni klid a pak zase. Na tu potvoru nic nezabírá 😔 jak se to dál řeší? V lednu máme kontrolní stěr a čekám zase to samé

j.a.n.i
27. pro 2023

No pokud je týden až 14 dnů klid, tak to evidentně zabírá, ale zas si ji tam zatáhne. Mohla by pomoct bidetová sprška...

hezz17
27. pro 2023

Tak tam to bude nespravnou hygienou. Spatna technika utirani zadku- doma? Skolka? Koupani ve vane? Tesne pradlo?

gdpr
27. pro 2023

Mňa ešte napadlo možno by pomohol nejaký detský intímny gél? Alebo vlhčený toaletný papier? Nech si tam nič nezatiahne po utieraní.

keysi90
27. pro 2023

Může to být i imunitní problém. Jinak prádlo jen bavlněné, nejlépe prát sólo, po uschnutí žehlit a pokud to půjde po stolici umýt a dale nasadit kvalitní Probiotika.

autor
11. led 2024

@hezz17 vypravuje se do školy sama,to chodí i hned ráno na stolici takže se utírá sama,pořád vysvětluji jak se správně utírat,má vlhčený toaletní papír . Jen se sprchuje,kalhotky přemýšlím,že koupím o číslo větší,bolí Jen legíny,nic jiného nechce. A já už nevím co s tím,je to pořád dokola

autor
11. led 2024

@keysi90 a jak se takhle dá imunitní problém zjistit? Když je teda asi problém ve střevech 🤷‍♀️ kalhotky ji peru samotné bez máchadla,žehlím je a stejně stále dokola 😢

keysi90
11. led 2024

Na alergologii. Dcera na to taky trpí. Má sníženou imunitu, bere imunor a nové zjištěna celiakie. Tak máme dietu a doufám v lepší zítřky. Gyn mě řekla, že prostě z toho jednou vyroste. A utírá se opravdu správně? Jinak můžou to dělat těsné kalhotky, pak i ty legíny, to taky na to není úplně ok. Zkusila bych vyměnit i kalhoty.

miryp
11. led 2024

Je-li to zánět způsobený bakterií ze stolice, pak nepomůže nic jiného, než řádná hygiena. Problém bude buď ve směru, kterým konečník utírá, nebo v nedostatečném otírání, kdy pak zůstanou na konečníku zbytky stolice a ty se v průběhu dne dostanou k vagíně.
Pokud stolici vykonává pouze doma, nejefektivnější bude, když si po každé stolici ten konečník osprchuje, a to směrem od vagíny ke konečníku.

autor
17. bře 2024

Dceru jsem donutila se po stolici ráno sprchovat(od pochvy ke konečníku)To už vše máme zmáklé. Je 3 dny po léčbě čipky (opět ty dvě stejné bakterie e coli a protetus) a dnes zase trošku výtok na kalhotkách. Na noc má sáčky blokurimy,bere probiotika,14 dní bere lichořeřišnici. Gynekoložka mi tvrdí,že mám být trpělivá,že to trvá než se bakterie vyhubí,ale jak? Když je to pořád dokola 😔 už měla 3x čipky,jednou macmiror

keysi90
17. bře 2024

Byli jste na alergologii jestli nemá imunitní problém?

autor
17. bře 2024

@keysi90 nebyli. Ale v úterý se chystám k dětské,protože už mi to nepřijde normální. Tak jí poprosím o žádanku

keysi90
17. bře 2024

Určitě nechat zkontrolovat jak funguje imunita...ale u nás to taky je pořád. No, ale byla zjištěna celiakie, takže cekame jak zabere pořádně dieta a doufám, že se vše zlepší...

autor
18. bře 2024

@keysi90 a má nějakou léčbu na ty výtoky? Nebo něco? Je to šílený už 😔

autor
5. kvě 2024

Ja už nemám slov a chce se mi brečet. Po stolici se sprchuje,utira se správným směrem. Teď je opět po léčbě čípky za 3dny je vše zpět 🥺😥😔 od listopadu má čtvrté čípky a jednou mastičku. Už jsme zoufalé obě