Teratozoospermia a iui. Má smysl v to doufat? Komu se povedlo?

lylynka1
8. bře 2022

Ahoj holky s přítelem by jsme chtěli postoupit iui ale přítel ma špatnou morfologii jen 2 mate někdo zkušenost komu se to povedlo 3x jsem otěhotněla přirozené ale vždy to skončilo ZT v 7tt příčinou potratu byla nejspíš ta morfologie u mě nic nenašli...už 14 měsíců se nám nedaří ma smysl doufat v to iui nebo rovnou ivf? Budu rada za každou zkušenost

gangam
8. bře 2022

@lylynka1 vše vám řeknou v car může to být individuální 😊 já byla jednou na iui , ale malá pravděpodobnost právě kvůli spermiogramu. Zázrak se nekonal a podstupujeme ivf.

verka86
8. bře 2022

@lylynka1 nám IUI v Olomouci dělali 2x, bohužel bez úspěchu. V Ostravě nám na rovinu řekli, že IUI je zbytečná ztráta času.... Tak nevím

katule1990
8. bře 2022

@lylynka1 U nás byl teda spermiogram zhoršený i v koncentraci, IUI jsme zkusili 5x, protože jsem na IVF nechtěla, nicméně se ani jednou nepovedlo, takže nakonec stejně IVF. Pokud vás netlačí čas, tak bych IUI zkusila, sice je šance poměrně malá, ale aspoň budete případně vědět, že jste to zkusili. A třeba se zrovna povede 😊.

europa00
9. bře 2022

@lylynka1 Ahojky tyhle věci většinou nejsou způsobené špatnou morfologii spermie… morfologicky špatná spermie nemusí byt hned nositelem špatně genetické informace jen má defekt což ji snižuje schopnost doplavat jsko první nebo se dostat do vajíčka … morfologie 2 % je nic neříkající údaj spermio musíš číst v kontextu to znamená kolik milionu spermií a v jaké pohyblivosti, klidně vlož soermio nebo rozepis… spousta gynekologii v nich ani neumí číst … manzel měl morfologie 0.1 ale v 850 milionu takže to je opravdu velké množství krásných zdravých spermií …ano klid tvůj manzel bude mít 2% ze 2 milionu a pohyblivost 20% tak je to pruser ale to bys snad sni přirozené neotehotnela… nepises ani věk taky důležitá informace

klarrrinka
5. dub 2022

Mám stejný problém. Je tu někdo komu IUI pomohla při špatné morfologii hlavičky?(2% dobrých). Přítel má jinak spermiogram OK.

susane86
6. dub 2022

@lylynka1 ahoj Lylynko, jsme na tom podobně, tak přidám jak to řešíme my. Ja 35 let, 3x těhotná, 3x ZT. Vždy nám řekli, ze pokud mužu otěhotnět, tak to máme zkoušet🙄po 2.ZT a když nám neslo otěhotnět 6 měsíců, jsme se odhodlali do Car, tam zjistili morfologii 3%, jinak všechny testy včetně genetiky a imuno ukázkové. Poté se podařilo ještě do třetice přirozene, ale opět se embryo přestalo vyvíjet v 6.tt.Takže nám v Car doporučili - a pojišťovna schválila- indikaci k PGT-A( genetické testování embyrii) plus MFSS -výběr spermie přes chip.Doktor řekl, ze to spermii byt muže, ale ze to nikdo neví, v Car léčí vždycky par jako celek. Nastudováno mam, ze taková morfologie je přímo spojena s rizikem potratu , protože morfologicky špatná spermie nese většinou i špatnou DNa. Logicky si z toho beru, ze pokud ma můj muž 97% spermii s vadou, napr. dva bičíky, tak šance, ze mě oplodní ta zdravá, je velmi velmi malá.Na netu je k tomu dost vědeckých článku a není pravda, ze vajíčko oplodni jen zcela zdravá a morfologicky ok spermie. On ti ale nikdo nikdy neřekne, ze je to 100% tím, nebo ne, většinou se uzavře ze je problém v embryu, ale jestli problém je vajíčko nebo spermie vlastně nikdo nedokáže zjistit. Ve výsledku je to ale jedno, zda za to muže spermie nebo vajíčko a doporucuju to v zájmu zachování zdravého vztahu s přítelem neřešit, ja mam radost, ze jsme do IVf šli, protože tam to riziko dalšího potratu s PGT vysetrenym embryem dokážou eliminovat. IVF se vůbec neboj, je to jen strach z neznáma a
Nám se dost po první návštěvě ulevilo🙂

lylynka1
autor
6. dub 2022

@susane86 ahoj děkuji že si napsala svojí zkušenost........ tak jsme take navštívili car a zjistilo se že mam alergií na sperma a ktomu zvýšenou funkcí štítné žlázy tak podle dr.příčina potratu nejspíš štitna žláza ale když jsem navštívila endokrinologa tak to vyloučil takže ja už sama nevím beru letrox na štítku a prednison na tu alergií a další měsíc mame naplánováno iui tak snad to vyjde