Zkušenost s DE a stále se nedaří. Co dál? Co ještě zkusit?

Zodpovězené
18. lis 2020

Dobrý den, pane doktore,

nedávno jsem se dozvěděla výsledky z imunologie. Nic nenašli. Genetiku mám taky v pořádku. Biochemii taky. Pohlavní choroby taky v pořádku. Cytologie v pořádku.
AMH 1,1ng/ml.
Moje první klinika Pronatal Kolín - IVF 3 vajíčka, neoplodnilo se ani jedno, k transferu nedošlo.
Druhá klinika IVF CUBE , moje druhé IVF 10 vajíček, po 5 dnech zbyly 2, z genetiky se vrátilo 1. Můj první KET, nechytlo se.
Druhý KET s darovaným embryem. Chytlo se, ale hned odešlo. HCG 11,86.

Kvůli financím přechod na levnější kliniku. Sanus Pardubice. Třetí KET, kde jsem zkusila brát i Prednison. Vložena 2 darovaná embrya. Nechytlo se ani jedno. Zažádala jsem o hysteroskopii. Měla být 9.11., ale kvůli Covidu, zrušeno. Mám volat až v lednu nebo únoru po MS.
Volala jsem si do Sanusu P., že chci další konzultaci, a prý vše odkládají kvůli Covidu a nejbližší volný termín na konzultaci je až 2.12.

Co dál? Zkusit konzultaci jinde? Nebo jaké vyšetření ještě zkusit?

Dodatek: Máme špatné spermie odebrané MESA/TESE a také já nemám dobrou kvalitu vajíček. Proto už zkoušíme jen darovaná embrya.
V minulosti jsem měla operaci děložního čípku jen jako prevenci proti rakovině.
Před 8-9 lety jsem otěhotněla přirozeně - hned první měsíc snažení, ale kvůli neschodům s partnerem jsem byla donucena to ukončit.

Nějaká rada? Už jsem zoufalá..🤕😢 Do teď jsem to brala v pohodě a bez stresu, ale už mi je 43 a děti ještě nemám.

Děkuji moc.

Dobrý den,

s darovaným embryem je šance na těhotenství opravdu vysoká, určitě to nevzdávejte.
Za Sanus mluvit nemohu. Ale transferovat dvě darovaná embrya, mi připadá moc rizikové na dvojčata. Držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz